به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
 
  • اخبار

علی مرادخانی: تئاتر پایتخت تاسیس می‌شود

علی مرادخانی: تئاتر پایتخت تاسیس می‌شود
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه آئین اختتامیه بخش عکس، پوستر و هویت بصری جشنواره تئاتر فجر از گرفتن زمین‌های ولنجک برای تاسیس تئاتر پایتخت از وزارت مسکن خبر داد.

آئین اختتامیه برگزیدگان بخش عکس، پوستر و هویت بصری سی و پنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر شامگاه جمعه 8 بهمن‌ماه در تالار دکتر ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر برپا و برگزیدگان این دوره از جشنواره معرفی شدند.

در برابر تئاتر هوشیارانه عمل کنیم

در بخش دیگری از این مراسم، علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز طی سخنانی اظهار کرد: همه حاضران در این مراسم از جایگاه تئاتر اطلاع دارید و لازم نیست که من در این رابطه سخن بگویم؛ بدون شک هرچقدر همت اهالی تئاتر بیشتر شود وضعیت آن نیز در کشور بهبود می‌یابد.

او عنوان کرد: مسئولیت اجتماعی یکی از محورهای اصلی این دوره از جشنواره است ما افراد بسیاری را که کمتر در رویدادهای اجتماعی حضور دارند را دعوت کردیم. تئاتر ایجاد گفت‌و‌گو است و باید آن را بیشتر در تئاتر ایجاد کرد.

این مقام مسئول بیان کرد: یکی از تاکیدات ما آن است که پیرامون فرهنگ خودمان کار کنیم، در این دوره متون ایرانی بسیاری در جشنواره تولید و به صحنه رفتند. باید جست‌وجو‌گر مسائل فرهنگی خودمان باشیم. تئاتر مساله دان و مساله خوان است و باید در برابر آن هوشیارانه عمل کنیم.

مرادخانی با تاکید بر حضور پررنگ جوانان و بانوان در این دوره از جشنواره گفت: در این دوره شاهد حضور نسل جدید تئاتر بودیم که آثارشان را ارائه دادند. یکی از مسائل ما در تئاتر داشتن سه نسل مختلف است که گاهی مشکلاتی را نیز ایجاد می‌کند زیرا سه نسل با سه تفکر مختلف هستند. حال باید در این رابطه فضای مشترکی را پیدا و آنها را بهم پیوند داد.

او همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش مهم استان‌ها عنوان کرد: در حال حاضر پلاتوهای استان‌های مختلف در حال ساخته شدن و فعالیت‌اند.

او خبر داد: زمین‌های ولنجک که محل تاسیس تئاتر پایتخت خواهند بود در حال پیگیری است، این زمین‌ها از سوی وزارت مسکن تحویل گرفته شده‌اند و اطلاعات تکمیلی آن به زودی از سوی مدیرکل هنرهای نمایشی اعلام خواهد شد. در این مجموعه 7 سالن برای نمایش‌های مختلف با تاثیر گرفتن از هفت شهر عشق ایجاد خواهد شد.

مرادخانی همچنین خاطرنشان کرد: بیمه هنرمندان از دیگر مواردی است که در حال پیگیری آن هستیم، در حال حاضر صندوق بیمه بدهی 50 میلیاردی دارد که قرار است در مقابل آن اوراقی را بدهند تا به صفر برسد. اکنون نزدیک به 6000 هزار نفر در نوبت هستند.

او در بخش پایانی سخنان خود بیان کرد: به زودی بازسازی سالن اصلی مجموعه تئاترشهر نیز آغاز می‌شود. همچنین طبقه پایینی برج آزادی مراحل پایانی ساخت خود را می گذراند و در اختیار اهالی تئاتر قرار می گیرد. نورپردازی این مجموعه نیز به اتمام رسیده است.

۹ بهمن ۱۳۹۵ ۰۸:۵۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500