اخبار

شاه آبادی : هزینه تشکیل 557 گروه تئاتری در کشور پرداخت شده است

حمید شاه آبادی معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور هنری در نشست مدیران کل استانی این وزارتخانه ، برنامه محوری را رمز موفقیت در حوزه معاونت هنری دانست .

 

 به گزارش روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی , دراین نشست, شاه آبادی برقراری تفاهمنامه های هنری با ادارات کل فرهنگ وارشاد اسلامی بر اساس برنامه های مصوب را یکی از قدم های مهم در حوزه برنامه ریزی معاونت هنری ظرف یک سال گذشته دانست .

وی گفت : به زودی دو استان صاحب مکتبخانه موسیقی می شوند ،دراستان هایی که ظرفیت های موسیقایی به درستی معرفی شود منابع مالی را برای تولید یک آلبوم فاخر موسیقایی به کارخواهیم گرفت .

معاون هنری در ادامه افزود : حمایت از تولیدات موسیقایی بومی هر استان برنامه معاونت هنری است .

شاه آبادی توجه به استقرار گروه های نمایشی و اجرای عمومی تئاتر در استان ها و دریافت پروانه موقت اجرا را از دیگر برنامه این معاونت در حوزه تئاتر دانست .

 وی گفت : برای گسترش فرهنگ تئاتری هراستان باید حداقل یک  فضای تخصصی تئاتر به نام تئاتر شهر در مرکز استان وجود داشته باشد.

شاه آبادی در ادامه تصریح کرد : بنا به اعلام انجمن هنرهای نمایشی هزینه تشکیل 557 گروه تئاتری در سراسر کشور پرداخت شده است  و این اتفاق تنها سرآغاز یک تحول عظیم در حوزه تئاتر کشوراست .

وی افزود : در سال 90 پروانه موقت اجرا به گروه های تئاتر داده می شود و در سال 91 با مکانیزمی تعریف شده پروانه دائمی اجرا تحویل این گروه ها خواهد شد ، پروانه ای که با خود برنامه ای منسجم در حوزه اجرای عمومی تئاتر را در سراسر کشور به همراه خواهد داشت .

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه تصریح کرد : دادن پروانه موقت اجرا و حمایت مالی از تولیدات تئاتری نباید طوری تعبیر شود که ازادارات کل استانی سلب مسئولیت شود.

وی گفت : استان ها همچنان متولی اصلی گروه های درون استانی خود هستند و باید حمایت های مادی و معنوی خود را از گروه های هنری دریغ  ندارند .

شاه آبادی افزود : هم اکنون درهراستان حداقل یک نمایش و تولید حرفه ای در دستور کار قرار گرفته است که به زودی خروجی آن مشخص خواهد شد .

معاون هنری با اشاره به حساسیت های حوزه مد و لباس گفت : معرفی لباس های ایرانی و اسلامی به جامعه مهمترین برنامه حوزه مد و لباس خواهد بود .

شاه آبادی افزود : در برخی از استان ها برپایی نمایشگاه های دائمی مد و لباس ایرانی و اسلامی پیشنهاد شده و این پیشنهاد  در حال بررسی است .

معاون هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی تصریح کرد : در حوزه موسیقایی تحت یک هجمه جهانی هستیم که تلاش می کند فرهنگ اصیل موسیقایی ایرانی ما را حذف کند به همین جهت هم مسئولان وهم  هنرمندان باید تلاش مضاعفی در صیانت از موسیقی ایرانی داشته باشند .

وی یاد آور شد : پدیده های فرهنگی ، اعتقادی و ارزشی که دربرخی استان ها همچون استان خراسان     ( پدیده زائران امام رضا (ع) ) و پدیده راهیان نور دراستان خوزستان)مسائلی است که رابطه خود را با فعالیت های معاونت هنری باید بیشتر و منسجم تر کنند .

شاه آبادی گفت : معاونت هنری وظیفه خود را کشف استعداد ها و توجه ویژه به جنبه های هنری در برپایی اینگونه پدیده های فرهنگی می داند .

۲۸ تیر ۱۳۹۰ ۱۲:۲۴
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید