اخبار

معاون امور هنری از دو نمایشگاه دیدن کرد

معاون امور هنری از دو نمایشگاه دیدن کرد
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از دو نمایشگاه «بیان و انتزاع» و «از خانه خزان» دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «بیان و انتزاع» نمایشگاهی از آثار ٢٩ هنرمند برجسته چهار نسل نقاشى انتزاعى ایران است که عصر جمعه ۱۶ اسفند در گالرى پردیس ملت آغاز به کار کرد. در مراسم گشایش این نمایشگاه علی مرادخانی، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجید ملانوروزی، مدیرکل هنرهای تجسمی، مرتضی کاظمی، مشاور اقتصاد فرهنگ و هنر و علیرضا سمیع‌آذر حضور داشتند.

على مرادخانى، معاون امور هنرى وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامى درباره این نمایشگاه گفت: «اهمیت این نمایشگاه دربرگیرى آثار نسل‌های مختلف نقاشی انتزاعی است و به همین دلیل امکان مقایسه و مطالعه مى‌دهد. در این نمایشگاه شاهد آثار ارزشمندی از هنرمندان پیشکسوت و جوان هستیم که با ارائه آثاری متفاوت به لحاظ نوع رنگ، خطوط، حرکت و فضا، جریان جدید فکری در هنر ایران به‌وجود آورده‌اند. در واقع می‌توان گفت که در حال تجربه کردن یک دوره تحولی در زمینه آثار انتزاعی هستیم.»

مرادخانی ابراز امیدواری کرد که سال آینده با تلاش بیش‌تر و امکانات بهتر در حرکت به سمت اهداف هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رضایتمندى جامعه هنرى گام‌های بیش‌تری برداشته شود.

دکتر علیرضا سمیع‌آذر، مدرس تاریخ هنر نیز یکى از دیدارکنندگان این نمایشگاه بود. او درباره این رویداد گفت: «این نمایشگاه فرصت پژوهشی و مطالعاتی خوبی برای گونه غالب هنر معاصر ایران محسوب می‌شود که از ضریب فرهیختگی، قدرت فکری و ژرفای زیبایی‌شناختی قابل توجهی برخوردار است.»

در این رویداد که با حمایت موسسه تصویر شهر سازمان فرهنگى و هنرى شهردارى تهران برپا شده، در کنار آثار زنده‌یادان حسین کاظمى و فریده لاشایى، آثار هنرمندان دیگری همچون پویا آریان‌پور، شیرین اتحادیه، شهریار احمدى، ایرج اسکندرى، بابک اطمینانی، رضا افسری، رضا بهاروند، حمید پازوکی، همایون تک، محمدابراهیم جعفری، هادى جمالى، مهدى حسینى، وحید حکیم، رضا خدادادى، مصطفی دشتی، روشنا رستمی، آزاده رزاق‌دوست، همایون سلیمی، مسعود عربشاهی، نیکزاد عربشاهی، محسن عزیزی، پریوش گنجی، سیراک ملکونیان، علیرضا معصومی، احمد نصراللهی، بیتا وکیلی و هادی هزاوه‌ای به روى دیوار رفت. این نمایشگاه تا 16 اردیبهشت ١٣٩٣ به روى دیوار گالرى پردیس میزبان علاقه‌مندان است.

همچنین معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این روز به دیدن نمایشگاه «از خانه خزان» اثر احمد وثوق احمدی در گالری والی رفت. احمد وثوق احمدی که وکیل دادگستری است از تکنیک آب‌رنگ برای به تصویر کشیدن طبیعت بهره برده است. این نمایشگاه نقاشی آبرنگ تا 23 اسفندماه در گالری والی برپاست.

۱۷ اسفند ۱۳۹۲ ۱۹:۰۲
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید