اخبار

حضور گروه عالیرتبه هنری در جشنواره آوینیون

حضور گروه عالیرتبه هنری در جشنواره آوینیون
دکتر قطب الدین صادقی، دکتر تاجبخش فنائیان، دکتر محمد عزیزی به همراه هنرمندان و اساتیدی همچون هادی مرزبان، ایرج راد، داریوش ارجمند، حسین مسافرآستانه و مجید امرایی به عنوان گروه هنرمندان و معاون امور هنری به همراه مشاور اجرایی ایشان در شاخه مدیریتی هیئت اعزامی به جشنواره آوینیون را شکل می دهند.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، گروه عالیرتبه حوزه تئاتر کشور در اولین روز حضور خود در جشنواره آوینیون به تماشای نمایش های "ژاندارک" از کشور هلند و نمایش "بنفش" از کشور آمریکا در بخش اصلی نشست.
 نمایش "‍ژاندارک"  در سالن سه هزار نفره "قصر پاپ ها" اجرا شد که پس از اجرای این نمایش هیئت ایرانی در یک نشست هنری شیوه های تکنیکی و محتوایی اجرای نمایش "ژاندارک" را مورد ارزیابی قرار داد.
همچنین این گروه در نخستین روز حضور خود از فضاها و سالن های متعدد تئاتری در شهر آوینیون دیدن کرد و در زمینه حضور چند گروه تئاتر خیابانی در جشنواره مریوان با سرپرستان این گروه ها مذاکره کرد.
بخش اصلی جشنواره تئاتر آوینیون امروز به پایان خواهد رسید و بخش جنبی جشنواره آوینیون ادامه خواهد داشت. بازدید از نمایش های بخش جنبی به دلیل تنوع و گوناگونی آثار و حضور فرهنگ های مختلف در این بخش برای هیئت ایرانی اعزامی به جشنواره آوینیون از اهمیت بیشتری برخوردار است. 
۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۰:۰۱
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید