اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
کار هنری تعطیلی ندارد
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هنر ایران «سیدمحمد حسینی» شامگاه پنجشنبه در ضیافت افطار که با حضور جمعی از هنرمندان در تالار وحدت برگزار شد از هنر به ‌عنوان حرفه‌ای یاد کرد که در کار آن هیچ وقت تعطیلی وجود ندارد.
 

وزیر ارشاد تصریح کرد: با همدلی، همراهی و همکاری خوبی که تاکنون بین هنرمندان کشور بوده است، شاهد رشد، رونق و گسترش فعالیت‌های هنری در سطح کشور بوده‌ایم. وی از آغاز هفته‌های فرهنگی و هنری استان‌ها به‌عنوان فعالیت جدید فرهنگی و هنری یاد کرد و گفت: تاکنون هنرمندان چهار استان کشور با برنامه‌های متنوع و پر جاذبه در تهران حضوری فعال داشته و به ارائه و اجرای برنامه‌های مختلف پرداخته‌اند.

حسینی برگزاری جشنواره‌های موسیقی نواحی، مقامی، جشنواره‌های هنرهای آئینی و سنتی، هنرهای تجسمی را از دیگر برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و هنری انجام شده برشمرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از افتتاح پروژه «دلشدگان» خبر داد که به مناسبت ماه مبارک رمضان در این ایام در بخش‌های مختلف برگزار خواهد شد. وی برپایی نمایشگاه‌های عکس، اثر نقاشی، برگزاری ویژه برنامه‌های آئین‌های نمایشی و موسیقایی، کتابت قرآن کریم با حضور 300 هنرمند خوشنویس و...را از جمله موضوعات این پروژه برشمرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر این که هنرمندان ما باید پیشتاز و پیشگام اجرای برنامه‌های مختلف در همه مناسبت ها و ایام باشند ،خاطرنشان کرد:خوشبختانه این حرکت آغاز شده و در ایام محرم،صفر،نوروز،شعبان و سایر روزهای شادی و سرور شاهد برگزاری برنامه‌های متنوع و جذاب فرهنگی و هنری در حوزه‌های مختلف هستیم که با استقبال خوب آحاد جامعه روبرو شده است.

حسینی حضور پررنگ و پر رونق‌تر هنرمندان کشور در عرصه های جهانی را بیش از گذشته برشمرد و برگزاری هفته های فرهنگی و هنری ایران در چندین کشور را گواه بر این مدعا دانست.

وی با تاکید بر این که جشنواره‌های مختلف فجر با حضور جدی‌تر و با شکوه‌تر هنرمندان برگزار خواهد شد، از هنرمندان خواست در جشنواره‌های بین‌المللی فیلم و تئاتر فجر سال جاری به دستاوردهای انقلاب اسلامی توجه بیشتری داشته و در معرفی و تبیین آن تلاش کنند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه همچنین از برگزاری جشنواره موسیقی حماسی مقاومت که بعد از ماه مبارک رمضان در کرمانشاه برگزار می شود خبر داد و گفت:برای جلوگیری از موسیقی هایی که با فرهنگ اصیل ایرانی تناسب و سنخیتی ندارند ،توجه به موسیقی مقامی و نواحی مورد تاکید قرار گرفته است. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان ابراز امیدواری کرد با همت، همکاری،کوشش وتلاش مضاعف اهالی فرهنگ و هنر کشور شاهدرونق، تعالی، پیشرفت و شکوفایی در عرصه فرهنگ و هنر این مرز و بوم باشیم. در ادامه این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و حمید شاه‌آبادی معاون هنری وزارت ارشاد از خانم ایزوبل سالاری دختر 12 ساله ایرانی ساکن ایتالیا که نابغه هنرهای تجسمی در رشته نقاشی رتبه و مقام برتری در جهان را از آن خود کرده است، تقدیر و تجلیل شد. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه مراسم به رسم میهمان نوازی و خوشامدگویی به میهمانان حاضر با مراجعه به تک تک آنها در فضایی صمیمی با هریک به گفت‌وگو پرداخت.

در این مراسم هنرمندانی چون داود رشیدی ، داود فتحعلی بیگی ، عبد الحی شماسی ،محمود رضا رحیمی ، حسینی مهر ، فرشید ابراهیمیان ، محمود عزیزی ، مریم معترف ، محمود فرهنگ ، شکر خدا کودرزی ، شهرام کرمی ، حسین فرخی ، و...جکه دیگری از هنر مدان عرصه هنر های نمایشی ، موسیقی و تجسمی حضور داشتند .

۱۵ مرداد ۱۳۹۰ ۱۱:۱۸
پایگاه اطلاع رسانس هنر ایران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید