اخبار

قدردانی از محمدهادی ایازی در تالار وحدت

قدردانی از محمدهادی ایازی در تالار وحدت
مراسم نکوداشت محمدهادی ایازی، معاون سابق فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، با حضور علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ محمدباقر قالیباف، شهردار تهران،‌ حسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی،‌ علی مرادخانی، معاون امور هنری وزیر ارشاد و جمعی از چهره‌‌های فرهنگی و هنری و ورزشی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این مراسم که شنبه شب 27 اردیبهشت در تالار وحدت برگزار شد، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: «اقدامات مفید دکتر ایازی و فعالیت‌ها و پیشرفت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نتیجه سیاست‌هایی است که دکتر قالیباف در شهرداری تهران دنبال کرد. در این مدت ساخت فضاهای فرهنگی هنری در تهران رشد قابل توجهی پیدا کرد و احترام به اهالی فرهنگ و هنر و فرهیختگان رواج یافت. امروز مفاخر ما در حوزه فرهنگ و هنر یا در حوزه‌های علمی هر گاه اقدامات برجسته‌ای داشته‌اند از طرف شهرداری تهران بزرگ داشته شده‌‌اند. خانه‌هایی که موزه شده و آثار فرهنگی در آن‌ها عرضه می‌شود نشان‌دهنده توجه، گرایش و تلاش شهرداری تهران برای ماندگار کردن نام بزرگان کشور است.»

جنتی به اقدامات مؤثر شهرداری در زمینه فرهنگ و هنر اشاره کرد و ساخت موزه موسیقی، باغ کتاب، تاسیس فرهنگسراها،‌ خانه‌های محله، پردیس‌های سینمایی و اقداماتی از این دست را نشانه توجه شهردار تهران و دکتر ایازی به فرهنگ و هنر دانست: «من به سهم خود از این‌که شهرداری امکانات خود را متمرکز حل و فصل مشکلات هنرمندان و فرهیختگان کرده تشکر می‌کنم.»

غلامحسین امیرخانی، رییس انجمن خوشنویسان ایران نیز با بیان این‌که حق‌شناسی در وجود اهالی هنر بیش از افراد دیگر جامعه زنده است، گفت: «از رییس‌جمهور محترم تشکر می‌کنیم که فضای گفتمانی کشور را این چنین تغییر دادند.»

او با تاکید بر نقش حمایتی مسئولان در همراهی جامعه هنری، گفت: «اگر مدیران بر اساس کارنامه کاری خود انتخاب شوند مشکلات کشور حل خواهد شد.»

دکتر سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هم با اعلام انتصاب ایازی به سمت قائم‌مقام وزیر بهداشت، گفت: «خوشحالم از این‌که در جمع هنرمندان و قهرمانان کشور در تالار وحدت هستم. امیدوارم همه کشور تالار وحدت شود چرا که پیشرفت و آبادانی کشور در گرو وحدت و همدلی است. این مجلس برای قدردانی از فردی است که اعتدال و میانه‌روی مشی اوست. قدرشناسی باعث پیشرفت و افتخار برای هر ملت خواهد بود. اگر چه امروز کم‌فروغ شده اما امیدواریم در همه حوزه‌ها در عرصه فرهنگ و هنر شاهد تکریم باشیم.»

محمدباقر قالیباف شهردار تهران نیز درباره معاون سابق خود سخن گفت: «در حوزه فرهنگ، بدون ارتباط با نخبگان، هیچ کاری نمی‌توان انجام داد و یکی از ویژگی‌های دکتر ایازی همین ارتباط با نخبگان بود، اگرچه اقدام مهم‌تر او نهادینه کردن این روش بود. در این دوره شاهد اتفاقات بزرگی در حوزه فرهنگ و هنر، هم در حوزه کالبدی و هم در بحث مسایل محتوایی خواهیم بود. در دو حوزه فرهنگ و بهداشت همدلی خوبی بین دولت و شهرداری وجود دارد و با اتکا به این همدلی گام‌های مهمی برای حل این دو مشکل اساسی کشور برداشته می‌شود.»

محمدهادی ایازی نیز با بیان این‌که شهردار تهران اولین وعده‌ خود مبنی بر تبدیل شهرداری از نهادی خدماتی به اجتماعی را عملی کرد، گفت: «در برنامه 5 ساله دوم توسعه شهر تهران مسایل اجتماعی با رویکرد جدیدتر مورد توجه قرار گرفته است. امیدوارم با تلاش در عرصه بهداشت نیز شاهد تحولی جدی باشیم.»

در این مراسم محمد سریر، رییس هیأت‌مدیره خانه موسیقی و ایرج راد، مدیرعامل خانه تئاتر نیز درباره ایازی صحبت کردند.

در مراسم نکوداشت محمدهادی ایازی که به همت اهالی فرهنگ و هنر،‌ فعالان اجتماعی، خانه‌های تئاتر،‌ موسیقی و سینما و با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شهرداری تهران و خانه هنرمندان برگزار شد، جمعی از اهالی هنر، رسانه‌ها‌ و اعضای تیم‌های ملی حضور داشتند. 

*** گزارش تصویری

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۲:۲۴
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید