اخبار

مرادخانی در مراسم تشییع پیکر پرتوی:مهم‌ترین ویژگی او مهربانی و نگاه شفاف و زیبا به جامعه بود

مرادخانی در مراسم تشییع پیکر  پرتوی:مهم‌ترین ویژگی او مهربانی و نگاه شفاف و زیبا به جامعه بود
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در مراسم تشییع پیکر عبدالحسین پرتوی اظهار داشت: «آشنایی بنده با مرحوم پرتوی به سال 59 برمی‌گردد که مدیرکل تولید فیلم وزارت ارشاد بودم و او هر از گاهی پیشم می‌آمد و در مورد مسایل عکاسی صحبت می‌کردیم. مهم‌ترین ویژگی او مهربانی و نگاه شفاف و زیبا به جامعه بود.»

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مرادخانی ادامه داد: «زمانی که در مورد کارهایش با او صحبت می‌شد هیچ ادعایی نداشت. علی‌رغم این‌که بزرگ‌ترین کار را در حق انقلاب انجام داده بود. این بی‌ادعایی هر روز او را بزرگ‌تر می‌کرد. پرتوی توانست لحظه‌ای را ثبت کند که برای همیشه جاودان ماند و این لحظه را برای نسل‌های بعد نیز ارمغان آورد. مسئولان فرهنگی باید در زمان حیات قدر این هنرمندان را بدانند و امیدواریم پس از این نیز بتوانیم در راه حمایت از این عزیزان تلاش‌های خود را ادامه دهیم.»

مراسم تشییع پیکر عبدالحسین پرتوی، خالق عکس معروف بیعت همافران با امام خمینی (ره)، صبح سه‌شنبه 30 اردیبهشت از مقابل خانه هنرمندان برگزار شد.

در این مراسم علی ربیعی، وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی، احمد مسجدجامعی، رییس شورای شهر تهران، علی مرادخانی، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسین انتظامی، معاون امور مطبوعاتی و عباس میرهاشمی، مدیرعامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس حضور داشتند.

همچنین در این مراسم بیانیه مشترک انجمن‌های عکاسی خوانده شد.

پیکر عکاس انقلاب را جمعی از افسران نیروی هوایی ارتش بدرقه کردند.

حضور پرشمار عکاسان نیز برای ثبت این مراسم قابل توجه بود.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۱۷:۳۹
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید