اخبار

شاه آبادی : چهار سالن اختصاصی تئاتر در پایتخت ساخته می شود

شاه آبادی : چهار سالن اختصاصی تئاتر در پایتخت ساخته می شود
پایگاه اطلاع رسانی هنر ایران - معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : تعداد سالن های موجود چند منظوره در سراسر کشور در حال حاضر 234 سالن است .
حمید شاه آبادی افزود : این سالن ها تا کنون  به اجرای تئاتر اختصاص نداشتند و صرفا استفاده پراکنده ای از آنها جهت اجرای نمایش می شده است ؛ اما این مجموعه ها تا پایان سال جاری به نحوی ساماندهی می شوند که به جز فعالیت های معمول  به صورت مداوم و مستمر به اجرای عمومی نمایش  نیز اختصاص یابند  .
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود : این سالن ها عبارتند از ' تالار حافظ ' بنیاد رودکی که به تازگی مراحل ساخت آن به پایان رسیده است ، سالن نمایش ' برج آزادی ' که از آن به صورت تدریجی به عنوان سالنی جهت اجرای عمومی آثار استفاده می شده است و رسما به مجموعه سالن های نمایشی فعال در پایتخت خواهد پیوست و همچنین دو سالن تئاتر' نیاوران ' که مجموعه این سالن ها همانند تئاتر شهر دارای یک مدیر مستقل ، بودجه معین و شورای علمی و تخصصی جذب آثار خواهند شد.
شاه آبادی گفت : افتتاح این چهار سالن در کنار هفت سالن موجود و سالن اداره تئاتر که به گفته وی بزودی مورد بهره برداری مجدد قرار خواهد گرفت سبب رونق یافتن بیش از پیش تئاتر در تهران خواهد شد .
وی تصریح کرد : با این حساب تا پایان سال جاری فقط در تهران صاحب 12 سالن مخصوص اجرای آثار نمایشی خواهیم شد. شاه آبادی افزود : اکنون 557 گروه نمایشی در سراسر کشور وجود دارد که پروانه تولید و فعالیت دریافت کرده اند و باید برای ادامه فعالیت آنها چاره ای اندیشیده شود.
وی گفت : در تهران نیز پروژه طرح استقرار طی سال آینده عملیاتی خواهد شد . تا کنون 36 سالن برای تحقق این امر شناسایی شده ، البته لازم به ذکر است که برخی این سالن ها به علت آنکه به نهادها و وزارتخانه هایی چون آموزش و پرورش و دولت اختصاص دارند صرفا جهت اجرای نمایش از آنها بهره برداری نخواهد شد و این سالن ها در کنار فعالیت های فرهنگی خاص نهاد متبوع ، برای اجرای عمومی نمایش نیز مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
وی یادآورد شد : در طرح جدید مقرر شد که از توانمندی این سالن ها برای گسترش اجرای عمومی تئاتر در پایتخت بهره گرفته شود. همچنین از این فرصت استفاده و برای نخستین بار این خبر را اعلام می کنم که تا پایان سال جاری در تهران شاهد افتتاح چهار سالن مخصوص اجرای تئاتر خوهیم بود .
۱۲ شهریور ۱۳۹۰ ۱۲:۰۲
پایگاه اطلاع رسانی هنر ایران |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید