اخبار

معاون هنری وزیر ارشاد برای درگذشت ساسان سپنتا پیام داد

معاون هنری وزیر ارشاد برای درگذشت ساسان سپنتا پیام داد
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی درگذشت دکتر ساسان سپنتا، استاد دانشگاه و پژوهش‌گر موسیقی و ادبیات را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام علی مرادخانی آمده است: «بالندگی هنر ایران،‌‌ همان اندازه که مرهون آثار هنرمندان است، مدیون استادان و پژوهش‌گرانی است که زندگی خود را یک‌سره وقف بررسی عالمانه و نشر متعهدانه هنر و دانش هنری می‌کنند. مرحوم دکتر ساسان سپنتا، که خود هنرمند بود و هنرمندزاده، عمر گران بهایش را صرف کاوش در فرهنگ و هنر ایران و زبان فارسی کرد و آثاری برجا گذاشت و شاگردانی تربیت کرد، که نام و یادش را جاودان می‌کنند. درگذشت آن استاد بزرگوار را به خانواده محترمش و جامعه فرهنگی و دانشگاهی ایران تسلیت می‌گویم و برای بازماندگان و دوستدارانش آرزوی صبر و شکیبایی دارم».

ساسان سپنتا، پژوهش‌گر، مؤلف و استاد دانشگاه بود. از او ده‌ها مقاله تخصصی در رشته‌های ادبیات، زبان‌شناسی و موسیقی در نشریات متعدد و همچنین کتاب‌های «تاریخ تحول ضبط موسیقی در ایران»، «چشم‌انداز موسیقی ایران» و «آوا‌شناسی فیزیکی زبان فارسی» منتشر شده و همچنین جلد سوم کتاب «سرگذشت موسیقی ایران» با تصحیح او چاپ شده است.

دکتر ساسان سپنتا که متولد سال 1313 بود، شنبه شب در منزلش درگذشت.

 

۵ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۳۴
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید