اخبار

معاون هنری ارشاد به تماشای تعزیه نشست

معاون هنری ارشاد به تماشای تعزیه نشست
آخرین مجلس تعزیه بنیاد آفرینش های هنری نیاوران سه شنبه سیزدهم آبان ماه با حضور معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، علی مرادخانی بعد از اتمام مجلس تعزیه حضرت سید الشهدا (ع) با حضور در جمع هنرمندان این برنامه نمایشی توضیح داد: حفظ آیینهای اصیل دینی و مذهبی اولویت اصلی ماست. این در حالی است که با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در رعایت اصول و مستندات تاریخی این مناسک مذهبی و دینی و پرهیز از خرافه در دوری از افراط گرایی و پرداخت های ناصحیح به بعضی امور، وظیفه ماست که در وزارت ارشاد به سمت نمونهسازیهای درست گام برداریم و اینگونه آیینها را به شکل صحیح در جامعه رواج دهیم.

معاون هنری با تشکر از سیدعلاءالدین قاسمی سرپرست گروه تعزیه و همکارانش بیان کرد: احیای روح حماسی عاشورا، پرهیز از خشونت، تأکید به مستندات تاریخی بر اساس مقاتل متقن و استفاده از بیان هنری در این قالب آیینی اساس کار است که بحمدالله شما در این اجرا از آن بهره بردید و امیدواریم این الگویی مناسب برای گروه‌های دیگر باشد که ما در فرهنگسرای نیاوران و معاونت هنری بر آن تأکید داریم.

وی تصریح کرد: موجب خوشحالی است که اجرای این مراسم با حفظ اصالت و مبانی صحیح اجرای تعزیه اینچنین مورد استقبال مردم قرار می گیرد و فرهنگسرای نیاوران در دهه اول ماه محرم به پایگاهی برای اجرای این آیین زیبا و سنتی تبدیل شده است.

مجالس تعزیه عاشورایی با حمایت معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دهه اول ماه محرم در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

۱۴ آبان ۱۳۹۳ ۱۲:۳۷
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید