اخبار

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هجدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان

پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هجدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان
تور ذهن جوان چنان ریز است که خیال از شکار لبریز است

گر چه پیران به تجربت نازند شور عشق جوان شرر خیز است
هنر که عبارتی انتزاعی است، چون تجسم می یابد در بستری از رویا می خوابد، آن سان که آشفتگی های روح مخاطب را می خواباند و ضمیر ناخودآگاه جست و جوگر را بیدار می کند.
و در این سرزمین که هنرش ریشه در باورهای دینی دارد، نگاه هنرمندش، عالم را مظهر جمال و جلال الهی می بیند و چشمانش از مزرعه هستی، خوشه های معرفت می چیند به ظرفیت استعداد جوهری اش.
هنرمند مسلمان باور دارد که در این تن خاکی، روح افلاکی به ودیعت نهاده اند "ولقد کرمنا" را با "نفخت فیه من روحی" به او داده اند، پس منهاج خیال را در معراج کمال "والذین جاهدوا فینا لنهدینهم سبلنا" جست و جو می کند.
که هدایت، عنایت آن لطف بی نهایت است و جوان که ریشه های تعلق دنیوی اش، گسترده و سترگ نگشته، دل کندنش از جهان تعلقات ساده تر است و برای دل بستن به تجلیات، آماده تر.
پس وجود جوان، استعداد پذیرش الهام را بیشتر دارد و این الهامات، بسترساز خلاقیت است.
امروز به این خلاقیت بیش از همیشه نیاز داریم و از آن است که دل به موفقیت جوانان می سپاریم.
جهان عدالت با بیداری اسلامی در حال پیوند است و این همان کمند است که تهمینه روزگار به دست زال غیرت نسل ایرانی سپرده است تا برای نهضت جهانی اسلام، رستمی از قدرت و صلابت و معرفت برای میدان، مهیا کند: که از این پس ماموریت انجامش در عرصه فرهنگ و هنر به شما جوانان عزیز احاله گشته است.
هجدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی جوانان سراسر ایران و هنرمندانی از شانزده کشور، تنها برای مسابقه نیست: که اینجا تبادل افکار و تضارب اندیشه ها و تعامل تان با یکدیگر عالی ترین مرحله رشد را فراهم می آورد.
وجود پربرکت استادان دلسوز نیز بر قامت رشیدتان، خواهد افزود و حضورشان مایه مباهات خواهد بود.
ایجاد بنیاد هنرمندان نخبه جوان در حوزه هنرهای تجسمی حرکتی است که این باور را نهادینه خواهد کرد که جوهر بنیادترین اصل رشد یک کشور، وجود جوانان غیور بامعرفت هنرمند دین باور است.
بنیاد نخبگان هنرمند جوان و یا بنیاد هنرمندان نخبه جوان می بایست پاتوق شما جوانان عزیز و زمینه ساز ارتباطات بین ملل از طریق انتقال اطلاعات و محصولات شما گرامیان باشد.
از دست اندرکاران هجدهمین دوره این جشنواره، خصوصا معاونت امور هنری و مرکز هنرهای تجسمی و علی الخصوص اداره کل استان گلستان سپاسگزارم و امیدوارم برای میهمانان خارجی و هنرمندان شرکت کننده از کشورهای دور و نزدیک، میزبانان شایسته ای باشید و نمک میهمان نوازی به حد مناسب بر طعام حسن سلوک بپاشید که صدور انقلاب با حضور این ارباب هنر و اصحاب اندیشه نه تنها منافات ندارد بل ایشان سفیران بالقوه این نظام مقدس در سرزمین های خود خواهند بود. فردای این هنر را درخشان تر از امروز آرزو می کنم.
توفیق، رفیق طریق عزت و اعتبار و تلاشتان باد.
سید محمد حسینی
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
۲۰ شهریور ۱۳۹۰ ۱۰:۳۹
روابط عمومی تجسمی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید