اخبار

همزمان با هفته بسیج: معاون امور هنری از بازنشستگان بسیجی قدردانی کرد

همزمان با هفته بسیج: معاون امور هنری از بازنشستگان بسیجی قدردانی کرد
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به مناسبت هفته بسیج از کارکنان بازنشسته بسیجی این معاونت قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مراسم بزرگداشت هفته بسیج با حضور علی مرادخانی، معاون امور هنری، حسین حاجی، فرمانده بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و امام جماعت مسجد معاونت امور هنری، روز چهارشنبه پنجم آذرماه بعد از اقامه نماز ظهر و عصر برگزار شد.

علی مرادخانی در این مراسم که در مسجد معاونت امور هنری برگزار شد، با اشاره به فداکاری رزمندگان اسلام در دوران انقلاب اسلامی و این که آسایش امروز کشور مدیون فداکاری‌های آن هاست گفت: «سال‌های بعد از انقلاب اسلامی دوره رقابت گروه‌ها برای به دست آوردن امکانات سیاسی کشور بود و عده‌ای نیز در تلاش بودند تا دستاوردهای انقلاب اسلامی از بین برود. از سوی دیگر گروهک‌های منافق نیز با تبلیغات به دنبال جذب جوانان و نوجوانان بودند. مساله این بود که چگونه جوانان را حفظ کنیم که بسیج برگ برنده کشور در آن زمان بود. بسیج در آن زمان حساس توانست بسیاری از مسایل کشور را به ویژه در حوزه جوانان مدیریت کند.»

در این مراسم، حسین حاجی، فرمانده بسیج وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز با تبریک هفته بسیج به مرور خاطرات پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: «اوایل روزهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی که بسیار سخت و شکننده بود، امام خمینی(ره) جمله تاریخی "ما فرهنگ انقلاب را به دنیا صادر می‌کنیم" را فرمودند که نقطه عطف تاریخ کشورمان محسوب می‌شود. بعد از پایان جنگ نیز امام در پیام خود به رزمندگان در مورد پذیرش قطعنامه، جمله تاریخی "ما اندیشه‌های انقلاب را به جهان صادر کردیم" را بیان کردند. امروز انقلاب کشورهای منطقه اثبات آن جمله تاریخی امام است.»

او افزود: «بسیج مجموعه‌ای از ارزش‌های الهی و انسانی است که هم‌اکنون این تفکر دنیا را درنوردیده و امروز باید از این نعمت به بارنشسته محافظت کنیم.»

در این مراسم حجت‌الاسلام سجادی، در سخنانی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد بسیج گفت: «همان طور که مقام معظم رهبری بارها فرموده‌اند بسیج یک لباس و عنوان برای افرادی خاص نیست و تمامی کسانی که این تفکر را دارند،‌ بسیجی هستند. باید دید امروز میدان نبرد کجاست و این آگاهی محصول بصیرت به عنوان عنصر اصلی تفکر بسیجی است. پیامبر بزرگ اسلام بعد از پیروزی در یکی از نبردها به سربازان فرمودند امروز که از جهاد اصغر بازگشتید جهاد اکبر شما همچنان باقی است. یکی از وظایف مهم بعد از جنگ‌ها همین جهاد اکبر و مبارزه با نفس است.»

در مراسم بزرگداشت هفته بسیج، مرتضی باقرنژاد و حسن مهرجردی مشاوران معاون امور هنری و حسین طاهری مدیر کل هنرهای نمایشی و کارکنان معاونت امور هنری حضور داشتند.

*گزارش تصویری مرتبط

۵ آذر ۱۳۹۳ ۱۷:۲۰
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید