اخبار

معاون امور هنری با حسین دهلوی دیدار کرد

معاون امور هنری با حسین دهلوی دیدار کرد
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دیدار با حسین دهلوی، رهبر ارکستر و آهنگساز پیشکسوت، از برپایی مراسم بزرگداشت این هنرمند به همراه اجرای آثار او خبر داد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی مرادخانی در این دیدار با اشاره به آخرین ملاقات خود با استاد دهلوی در مهرماه به مناسبت تولد ایشان، از برگزاری برنامه‌ای برای قدردانی از فعالیت‌های حرفه‌ای او در زمینه موسیقی خبر داد. او گفت: تلاش می‌کنیم برنامه‌ای با حضور استاد در تجلیل از فعالیت‌های ایشان به همراه اجرای تعدادی از آثار و سخنرانی در مورد آن‌ها برگزار کنیم.

مرادخانی همچنین خاطرات راه‌اندازی ارکستر مضرابی را مرور کرد و گفت: در آن زمان در مورد این ارکستر با آقای دهلوی صحبت کردم. ایشان با نگاه دقیق‌شان نگران راه‌اندازی این ارکستر بودند، ولی من اعتقاد داشتم با راه‌اندازی ارکستر و اجرای حتی یک ساعته آن،‌ اتفاق خوبی خواهد افتاد. بالاخره این ارکستر راه افتاد و استقبال خوبی هم از آن شد.

معاون امور هنری خطاب به استاد دهلوی گفت: آقای جنتی، وزیر ارشاد، از بنده خواستند تا سلام‌شان را به شما برسانم. امیدوارم همیشه خوب و سلامت باشید. همه از روزهایی که شما به تالار وحدت می‌آمدید به نیکی یاد می‌کنند چرا که همیشه در کارهای خوب پیش‌قدم بودید.

حسین دهلوی نیز در این دیدار گفت: من در زمینه آهنگسازی با استادان به‌نامی کار کردم و تاکنون چندین اپرا ساخته‌ام که تعدادی از آن‌ها اجرا شدند.

همچنین سوسن اصلانی، نوازنده سنتور و همسر حسین دهلوی، تعدادی از آثار منتشر شده خود در زمینه آموزش ردیف‌های موسیقی را به معاون امور هنری هدیه کرد. 

در این دیدار بابک دربیگی، مشاور وزیر و رئیس مرکز اطلاع‌ رسانی و روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسن مهرجردی، مشاور معاون امور هنری و عباس عظیمی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت؛ معاون امور هنری را همراهی کردند.

*گزارش تصویری مرتبط


 

 

 

 

 

۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۱۱
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید