اخبار

معاون امور هنری از باغ کتاب بازدید کرد

معاون امور هنری از باغ کتاب بازدید کرد
علی مرادخانی، معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، به همراه علی‌اکبر اشعری، مدیر باغ کتاب و تعدادی از اعضای هیأت مدیره خانه تئاتر، از سالن‌های تئاتر مجموعه باغ کتاب دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، در این دیدار ایرج راد، مدیرعامل خانه تئاتر، مهندس راحتی مدیرعامل و محمدمهدی خاتمی مدیر روابط عمومی شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران بازدیدی دوساعته از این مجموعه داشتند.

اشعری ضمن توضیح بخش‌های مختلف تئاتری باغ کتاب، این مجموعه را ملی خواند و گفت: ما از نقطه نظرات همه صاحبان اندیشه و متخصصان استقبال می‌کنیم.

اشعری در ادامه گفت: باغ کتاب دارای دو سالن تئاتر با گنجایش 700 نفر است که به فن‌آوری روز سالن‌های تئاتر مجهز شده و قابلیت اجراهای فاخر تئاتری را دارد. این سالن‌ها نقش بسزایی در افزایش امکانات سخت‌افزاری تئاتر پایتخت ایفا خواهند نمود.

اشعری تصریح کرد: ما سعی خواهیم کرد در حوزه تئاتر از تئاترهای اقتباسی استفاده کنیم چرا که قرار است تمام فعالیت‌ها در این مجموعه مبتنی بر کتاب باشد. این مرکز یک محل ملی است و متعلق به گروه خاصی نیست. هر چه ایده‌ها متنوع‌تر بشود قطعا این مرکز بهتر اداره خواهد شد.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مجموعه باغ کتاب را بی‌نظیر برشمرد و گفت: توسعه سالن‌های تئاتر از سوی شهرداری قابل تقدیر است و این حرکت افزایشی نقش بسزایی در رفع کمبود سالن‌های تئاتر خواهد داشت. مدیران هنری همواره دغدغه فرهنگ را داشته‌اند. خوشحالیم که این کار بزرگ فرهنگی در حال انجام است.

مرادخانی در ادامه تصریح کرد: امکاناتی که در این مرکز وجود دارد، نیاز به برنامه‌ریزی و افراد متخصص دارد، که بتوانند برنامه بدهند. بهتر است که این مرکز توسط متخصصان تئاتر برنامه‌ریزی شود تا بهره‌برداری اصولی اتقاق بیفتد و اکنون اعضای هیأت مدیره خانه تئاتر به عنوان منتخبان جامعه تئاتر حاضرند تا در ادامه مسیر، خدمات مشاوره‌ای به مدیران این مجموعه ارائه کنند.

مهندس راحتی مدیر عامل شرکت توسعه نیز از توجه مرادخانی و هیأت مدیره خانه تئاتر در بازدید از باغ کتاب اظهار خرسندی کرد و گفت: ما در شرکت توسعه فضاهای فرهنگی با سرعت در پی توسعه سالن‌های تئاتر هستیم و امیدواریم با همت متخصصان تئاتر این سالن‌ها به شکل مطلوبی به بهره‌برداری برسند.

ایرج راد، مدیرعامل خانه تئاتر نیز کار صورت گرفته از سوی شهرداری تهران در باغ کتاب را کاری بزرگ و قابل تقدیر دانست و گفت: آن‌چه مهم است بهره‌برداری درست و اصولی از این مجموعه است و باید با حوصله و دقت برای اجراهای تئاتر در این مجموعه برنامه‌ریزی کرد و به پر کردن این سالن‌ها به هر قیمتی تن نداد.

در این دیدار علیرضا نادری، حمید پورآذری، محمد ساربان، اصغر دشتی، مهدی قلعه و رویا بختیاری، از اعضای خانه تئاتر حضور داشتند.

 

۱۷ آذر ۱۳۹۳ ۱۳:۰۶
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید