اخبار

معاون امور هنری:مرشدان زورخانه برترین هنرمندان جامعه هستند

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام کرد : با تعریف جدیدی که اداره کل موسیقی ارائه می دهد قصد داریم همه مرشدان را به عنوان هنرمندان جامعه معرفی و از آنها حمایت کنیم.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شاه آبادی در مراسم نخستین آئین گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای در تالار وحدت  با قدردانی از برگزار کنندگان این آئین گفت: ورزش زورخانه ای تنها ورزشی است که نمی توان فقط به صرف ورزش به آن نگاه کرد.
شاه آبادی با ذکر این نکته که همه کسانی که وارد این رشته ورزشی می شوند آداب خاصی را رعایت می کنند گفت: فضای معنوی این ورزش می تواند در جامعه ما ساری و جاری شود.
معاون امور هنری به برخی از ویژگیهای این ورزش اشاره کرد و افزود: این خصلت ها ورزش زورخانه ای را دارای مولفه هایی کرده که اگر احیا شود شاهد تحول بزرگی در جامعه خواهیم بود.
شاه آبادی سپس به مولفه هایی که ورزش زورخانه ای را با هنر ارتباط می دهد اشاره کرد و ادامه داد: آوای پهلوانی و ملودی خاصی که در این ورزش وجود دارد سبب می شود مرشدان زورخانه را جزو برترین هنرمندان باشند.
شاه آبادی از ورزش زورخانه ای به عنوان هنر دینی و اسلامی یاد کرد و گفت: سبک زندگی ما در معرض هجوم دشمن است و توسعه این رشته ورزشی به عنوان یک سبک زندگی می تواند در کمک به صیانت آداب و رسوم و زندگی ما نقش ویژه ای داشته باشد. 
۲۶ شهریور ۱۳۹۰ ۱۱:۳۴
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید