اخبار

پیام تسلیت معاون امور هنری برای درگذشت مشفق کاشانی

پیام تسلیت معاون امور هنری برای درگذشت مشفق کاشانی
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی درگذشت مشفق کاشانی را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیام علی مرادخانی آمده است: «خوشا به حال مشفق کاشانی که در محفل دوستدارانش دعوت حق را لبیک گفت و بدا به حال ما که او را از دست دادیم و در این دنیای بی او، تنهاییم. مشفق کاشانی از کودکی در محضر مادرش با حافظ آشنا شد و پا به دنیای شعر و شاعری گذاشت و حالا شعرهای خود او در خاطر فارسی‌زبانان ماندگار خواهد شد. او از دوست‌داران اهل بیت بود و در رثای سید و سالار شهیدان اشعار زیبایی از خود به یادگار گذاشت. امیدوارم خداوند او را با خاندان عصمت و طهارت محشور کند.»

معاون امور هنری وزیر ارشاد در ادامه پیام خود آورده است: «آخرین شعری را که استاد کاشانی می‌خواست بخواند، ما امروز برای او می‌خوانیم: برخیز ز جا نه وقت خواب است ای دوست/ بنشین که شب شعر و شراب است ای دوست

درگذشت این استاد بزرگ را به خانواده محترم‌ او و دوستدارانش تسلیت می‌گویم و برای بازماندگانش آرزوی صبر و شکیبایی دارم.»

عباس کی‌منش ملقب به مشفق کاشانی، در سال ۱۳۰۴ در کاشان زاده شد. او تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در همین شهر و تحصیلات دانشگاهی را در دانشگاه تهران به پایان برد. از او ده‌ها مجموعه شعر همچون «سرود زندگی»، «سراب آفتاب»، «آذرخش»، «آینه خیال» ‌و... منتشر شده است. مشفق کاشانی یکشنبه 28 دی‌ماه به دلیل نارسایی قلبی، در انجمن شاعران ایران درگذشت.

۲۹ دی ۱۳۹۳ ۱۳:۰۲
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید