اخبار

هنرمندان پیشکسوت با سید حسن خمینی دیدار کردند

هنرمندان پیشکسوت با سید حسن خمینی دیدار کردند
صبح امروز همزمان با تجدید میثاق با آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره)، هنرمندان پیشکسوت کشورمان در مراسمی با "سید حسن خمینی" تولیت حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) دیدار و گفت وگو کردند.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در ابتدای این دیدار که به همت مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارشاد برگزار شد؛ "علی مرادخانی" معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بزرگان عرصه هنر از جمله موسیقی، تئاتر، هنرهای تجسمی و ... هر کدام در مقاطع مختلف نظام و در حوزه هنر تاثیرگذار بوده‌اند.

وی افزود: هنرمندان سهم ویژه‌ای در انقلاب دارند و از آغاز انقلاب در حوزه‌های مختلف آثار برجسته‌ای از خود به جا گذاشته‌اند و مردم واکنش‌های مثبتی به آن نشان داده‌اند زیرا وقایع انقلاب را با هنر خود جاودانه کرده‌اند.

معاون امور هنری ادامه  داد: هنرمندان همیشه و در همه جا پا به پای انقلاب در تمامی صحنه ها حضور داشته اند و امیدوارم با توجه به نگاهی که مردم به هنر دارند؛ بر اساس باورهای انقلاب کارهایشان را شکوفاتر از گذشته گسترش دهند.

در ادامه "سید حسن خمینی" تولیت حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه هنر و هنرمند بازنشستگی ندارد، گفت: هر فردی وقتی یکی از ابعاد هنر در آن تجلی می یابد و قوام پیدا می کند، هر چه جلوتر می رود شاهد عمق بیشتر و تحقق والاتر آن در عرصه بروز و ظهور است. بنابراین پیشکسوتان هنر در حقیقت معلمان نسل آینده هستند.

وی ادامه داد: موسسه هنرمندان پیشکسوت فرایند مناسب و خوبی است که لازم است از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به خاطر این موسسه تشکر کرد.

تولیت حرم حضرت امام خمینی (ره) گفت: انقلاب اسلامی در دوره‌ها و بازه‌های زمانی به هنر نیازمند بوده و در شکل گیری خود در مقاطع مختلف از هنر استفاده کرده است.

وی ادامه داد: هیچ زبانی به اندازه زبان هنر بین نسل‌های مختلف تاثیر گذار نیست زیرا زبان هنر، نیازی به ترجمه ندارد و از نسلی به نسل دیگر قابل انتقال است.

یادگار حضرت امام خمینی (ره) با تاکید بر اینکه  تخیل رمز اخلاقی زیستن و توهم رمز ضد اخلاقی زیستن است؛ افزود: تخیل انسان را به جایی می رساند تا بتواند خود را به جای دیگران قرار دهد و شرایط و احساسات دیگری را درک کند ولی توهم انسان را به نقطه ای می رساند که خود را به عنوان محور جهان کائنات می داند.

وی گفت: تخیل نقطه ای است که هنر باورش می کند بنابراین جامعه اخلاقی محتاج هنر است و وظیفه هنر توسعه تخیل است و نیاز بشر نیز به هنر باعث شده در طول تاریخ از بعدی به بعد دیگر توسعه یابد.

سید حسن خمینی ادامه داد: هنر به عشق نیاز دارد و هنر دستوری نمی شود و هنرمند باید بتواند هنرش را با آزادی ابراز کند. آزادی نیز نیاز به شجاعت دارد و برای رسیدن به آن هم شجاعت مدیران فرهنگی و هم شجاعت هنرمندان را می طلبد.

در این دیدار "علی مرادخانی" معاون امور هنری وزیر ارشاد، "بابک دربیکی" مشاور وزیر و رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از هنرمندان پیشکسوت کشورمان از جمله انسیه شاه حسینی، جلیل فرجاد، حسن ناهید، داود فتحعلی بیگی، غلامرضا اصانلو، کامبیز درم بخش، محمد فیلی، ناصر چشم آذر و... حضور داشتند.

 

۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۴۶
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید