اخبار

باحضور معاون امور هنری خانه عروسک افتتاح شد

باحضور معاون امور هنری خانه عروسک افتتاح شد
خانه عروسک عصر روز گذشته 18 بهمن ماه طی مراسمی با حضور علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد و جمعی از هنرمندان شناخته شده عرصه نمایش عروسکی به صورت رسمی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری عصر روز گذشته مراسم افتتاحیه خانه عروسک با حضور علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد، مرضیه برومند و دیگر هنرمندان افتتاح شد.

 علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد با ابراز امیدواری برای دائمی شدن فضای خانه عروسک در آینده، و با اشاره به پذیرش مسئولیت جشنواره تئاتر عروسکی توسط مرضیه برومند، گفت: شاید هر شخص دیگری جای خانم برومند بود این کار را نمی‌پذیرفت.

معاون هنری وزیر ارشاد ادامه داد: بدهکاری زیاد است و هر بودجه‌ای را که می‌آید باید صرف بدهی‌های معاونت هنری در گذشته کرد. تئاتر عروسکی خیلی برای ما مهم است و آغاز خیلی از کارهای تئاتری از تئاتر عروسکی بوده است.

او با تاکید بر اینکه در آینده با برومند و هنرمندان تئاتر عروسکی می‌توان شعار "تئاتر برای همه" را از کار با کودکان و نوجوانان محقق کرد، افزود: بخشی از معوقات تئاتری‌ها تا پایان سال پرداخت خواهد شد و من از خانم برومند می‌خواهم در برنامه‌ریزی‌های خود اعلام کند که برای خانه عروسک و تئاتر عروسکی نیازمند چه چیزهایی است تا در سال آینده برای تامین آنها توسط مدیرکل هنرهای نمایشی و معاونت هنری اقدام شود.

همچنین مرضیه برومند در جایگاه میزبان این مراسم، ضمن تشکر از علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانواده نمایش‌های عروسکی برای حضور در این مراسم، طی سخنانی اظهار کرد: بسیار علاقمندم که خانه عروسک فعالیتی مانند یک NGO داشته باشد و از این طریق به تدریج کار نمایش‌های عروسکی را تبدیل به یک شغل کنیم. تئاتر باید برای هنرمندان این عرصه یک شغل باشد و برای تحقق این هدف باید در کنار هم باشیم و یک مرکز جدید داشته باشیم و در ضمن دانش و تکنیک خود را ارتقاء دهیم و با هدفی مشخص کاری کند که بین مردم و تئاتر عروسکی ارتباط برقرار شود. البته این به این منظور نیست که دولت یا مسئولین در این مورد وظیفه‌ای ندارند بلکه دولت هم باید به ما امکانات و سالن بدهد.

او در ادامه تاکید کرد: اما فکر می‌کنم پیش از هر چیز و اول از همه این خود ما هستیم که باید یکدیگر را یاری کنیم. خوشبختانه اینجا ابتدا به عنوان دبیرخانه عروسکی شروع به کار کرد و بعد به تدریج بچه‌های دیگر هم داوطلب شدند. بنابراین ما داریم وارد مرحله جدیدی از خانه عروسک می‌شویم و از فردا هم کلاس‌های آموزشی ما شروع خواهد شد.

برومند همچنین ضمن تاکید بر موفق بودن فعالیت‌های صورت گرفته در این عرصه، خاطرنشان کرد: من بسیار خوشحال شدم از این که تلاش ما در عرصه نمایش‌های عروسکی با موفقیت نماینده ما با نمایش عروسکی "ملاقات با بانوی سالخورده" در جشنواره فجر امسال به بار نشست و به همین دلیل خانواده هنرهای عروسکی به پاس این تلاش لوح تقدیری را برای هادی حجازی‌فر کارگردان این نمایش تهیه کرده‌اند که از آقای مرادخوانی درخواست می‌کنیم که با دستان خود این لوح را به این هنرمند اهدا کند.

 بعد از این سخنان کارگاه خانه عروسک با همراهی علی مرادخانی و سایر هنرمندان مریم سعادت، هنگامه مفید،حمید جبلی، حسن دادشکر، عطأالله کوپال، مهدی شفیعی ، زهرا صبری، فریندخت زاهدی، هادی حجازی‌فر، آزاده پور مختار حاضر در این مراسم افتتاح شد. 

 

۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ۱۲:۱۰
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید