اخبار

بقای اجرای عمومی تئاتر خیابانی در گرو حمایت مالی انجمن هنرهای نمایشی است

بقای اجرای عمومی تئاتر خیابانی در گرو حمایت مالی انجمن هنرهای نمایشی است
مدیردفتر تئاتر خیابانی گفت: حوزه پشتیبانی مالی بر عهده انجمن هنرهای نمایشی است. در واقع تحقق برنامه‌ریزی‌ها برای رسیدن به نقطه آرمانی اجرای عمومی تئاتر خیابانی در سراسر کشور، منوط به حمایت‌های مالی است.

مجید امرایی گفت : در طرح ایجاد فضاهای دائمی تئاتر خیابانی در سراسر کشور تا کنون 60 فضای دائمی در استان‌های تهران، البرز، فارس، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، کردستان، یزد، گیلان و گلستان ایجاد شده است.
وی افزود: اجراهای عمومی در استان فارس از دوم اردیبهشت ماه، کردستان از خردادماه، گیلان از شهریورماه و تهران از اسفندماه سال گذشته آغاز شده است و در استان البرز قرار است که از هفته آینده اجرای عمومی آغاز شود.
رئیس دفتر تئاتر خیابانی مرکز هنرهای نمایشی تصریح کرد: پشتیبانی و حمایت مالی تئاتر در استان‌ها متفاوت است، حمایت‌ها در تهران از یک میلیون تا سه میلیون برای 10 اجرا است و در دیگر استان برای 10 اجرا 500 هزار تومان از طریق انجمن‌ هنرهای نمایشی و 500 هزار تومان از طریق مراکز فرهنگی استان‌ها پرداخت می‌شود. البته اجرای تئاتر خیابانی در استان البرز به جهت کلان شهر بودن و نزدیکی به شرایط استان تهران از یک میلیون تا دو میلیون تومانبرای 10اجرا است.
امرایی گفت : امیدوارم با حمایت انجمن هنرهای نمایشی ایران در فضاهایی که ایجاد شده، بتوانیم نمایش‌های خیابانی را اجرا کنیم. اگر انجمن پشتیبانی مالی درستی را از اجراهای عمومی نکند، به طور قطعی در میانه راه خواهيم ماند.
وی با اشاره به این که حوزه کارشناسی و برنامه‌ریزی در حوزه تئاتر خیابانی برعهده دفتر تئاتر خیابانی مرکز هنرهای نمایشی، بیان داشت: حوزه پشتیبانی مالی به عهده انجمن هنرهای نمایشی است که در واقع تحقق برنامه‌ریزی‌ها برای رسیدن به نقطه آرمانی اجرای عمومی تئاتر خیابانی در سراسر کشور فقط منوط به حمایت‌های مالی است، در حوزه کارشناسی از هیچ چیز دریغ نکرده‌ایم.
رئیس دفتر تئاتر خیابانی مرکز هنرهای نمایشی خاطرنشان کرد: ما 17 جلسه کارشناسی جهت مذاکره با مسئولان استانی برای ایجاد فضای دائمی برای اجرای تئاتر‌های خیابانی برگزار کردیم که 60 فضای دائمی حاصل آن است اما بدون حمایت‌های مالی انجمن‌ هنرهای نمایشی اجرای هیچ نمایشی مقدور نیست.
 

۴ مهر ۱۳۹۰ ۱۰:۵۳
مجید امرایی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید