اخبار

پیام معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به رپرتوار تئاتر مقاومت

پیام معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به رپرتوار تئاتر مقاومت
زنده نگاه داشتن فرهنگ مقاومت تا همیشه تاریخ به عهده همه ماست
دکتر حمید شاه‌آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی پیامی به رپرتوار تئاتر مقاومت که این روزها در استان‌‌های مختلف کشور برپا شده و با استقبال گسترده مردم در شهرها و استان‌های کشور قرار گرفته طی پیامی ضمن قدردانی به همه آنانی که از هیچ کوششی در جهت برگزاری این برنامه ارزشمند دریغ نکردند تاکید کرد: «بی‌شک زنده نگاه داشتن فرهنگ "مقاومت" تا همیشه تاریخ به عهده همه ماست.»
 

به گزارش دریافتی پایگاه اطلاع رسانی هر ایران از مدیریت ارتباطات و رسانه‌های جشنواره تئاتر مقاومت، انقلاب و دفاع مقدس متن کامل پیام معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به این شرح است:
"وای بر آنکس که در روز محشر سر از خاک برون آورد و نشانی از معرکه جهاد در وی نباشد (سرور شهیدان اهل قلم سید مرتضی آوینی)"
31 شهریور آمد. شاهدی آشنا بر پیشانی تاریخ که از دفاع امتی اسلامی می‌گوید در برابر تجاوز همه ‌جانبه دشمنان اسلام. بی‌شک پیوند دو واژه "دفاع" و "مقدس" مفهومی را به دنبال دارد که تنها شایسته مبارزات هشت ساله ملت مسلمان ایران است.

 

ملتی که توانست در زمینه‌های مختلف سیاسی، ‌نظامی، اجتماعی، فرهنگی و ... معادلات جهانی معمول را بر هم زند و تحلیل‌های مادی دنیاپرستان را نقش بر آب سازد. هنوز مدت غریبی از این دفاع مقدس نمی‌گذرد.

کارزاری که سنگ محک جانانه جوانان مسلمان ما شد و سربلندی سروقامتان را برای همیشه مصداقی ساخت برای آزادگان جهان. اما امروز؛ بی شک فرهنگ "مقاومت" بخشی از ماحصل به جای مانده همان جوانان است که زنده نگاه داشتن آن در همیشه تاریخ نیز به عهده ماست.

مایی که هنوز نمی‌توانیم سودای آن روزگاران را از خود دور کنیم و از عمق جان خواستار آنیم که نسل تازه را شریک سودای خود کنیم. سیزدهمین جشنواره بین‌اللملی تئاتر مقاومت تلاشی در همین راستاست که امید دارد گذشته از نسل نو فرهنگ انقلاب و دفاع مقدس را نمود ارزنده‌ای از فرهنگ جهانی مقاومت سازد و همزمان با بیداری جهان اسلام بار دیگر طلایه‌داری جوانان ایرانی را به اثبات برساند.

در پایان تنها دستمریزادی می‌ماند برای همه آنان که از هیچ کوششی در جهت برگزاری این برنامه ارزشمند دریغ نکردند."
شایان ذکر است رپرتوار تئاتر مقاومت با حضور بیش از 20 نمایش با موضوع و محوریت مقاومت و دفاع مقدس در استان‌های خراسان رضوی، تهران، گلستان، گیلان، خراسان شمالی، خوزستان، چهار محال و بختیاری، اصفهان و البرز، کرمانشاه و ...در حال برگزاری است و تا اواسط مهرماه ادامه خواهد داشت.
سیزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، انقلاب و دفاع مقدس در بخش¬های مسابقه صحنه‌ای، بین‌الملل، مسابقه آثار عروسکی و کودک و نوجوان، ویژه، خیابانی، تلویزیونی و تولید نمایشنامه و نمایشنامه‌خوانی به همت بنیاد فرهنگی روایت و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت انجمن تئاتر انقلاب و دفاع مقدس و مرکز هنرهای نمایشی به دبیری حسین پارسایی از 28 آبان تا 3 آذر همزمان با هفته بسیج برگزار می شود

۶ مهر ۱۳۹۰ ۰۹:۴۵
به گزارش دریافتی پایگاه اطلاع رسانی هر ایران از مدیریت ارتباطات و رسانه‌های جشنواره تئاتر مقاومت، |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید