اخبار

مرادخانی چهارمین دوسالانه گرافیک ایران ˝سرو نقره‌ای˝ در شیراز را افتتاح کرد

مرادخانی  چهارمین دوسالانه گرافیک ایران ˝سرو نقره‌ای˝ در شیراز را افتتاح کرد
چهارمین بی‎ینال ˝سرو نقره‌‏ای˝، پس از پایتخت سیاسی کشور در حالی در سرزمین سبزِ پایتخت فرهنگ و ادب و هنر ایران آغاز بکار کرد که با استقبال بی‌نظیر و ازدحام گسترده اهالی هنر گرافیک و هنردوستان این رشته پرطرفدار و حضور مطرح‌ترین چهره‌ تصویرگری معاصرِ جهان همراه بود.
در آیینی که به مناسبت افتتاح چهارمین دوسالانه گرافیک ایران با عنوان "سرو نقره‌ای" با حضور علی مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد و مجید ملانوروزی رئیس مرکز هنرهای تجسمی در مجموعه گرینلند شیراز برگزار شد، علی مرادخانی به عنوان نخستین سخنران این آیین استعداد و پتانسیل هنری موجود جوانان شهر شیراز را بی‌نظیر توصیف کرد و این شهر ادب‌پرور و هنر دوست را لایق راه اندازی موزه هنرهای معاصر دانست.

در حالی که معاون هنری وزارت ارشاد به دلیل پتانسیل بالا و استعدادهای بی‌نظیرِ جوانان هنری این دیار، پیش بینی برگزاری بیست و سومین دوسالانه هنر جوان ایران سال آینده را نیز برای شیراز اعلام کرد، از سوی شهردار شهر صدرا نیز زمین ساخت موزه هنرهای معاصر شیراز تامین شد و آیین آغاز به کار این رویداد تجسمی بزرگ، کام اهالی هنر دوست شیرازی را شیرین کرد.

معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که نتیجه اعتماد دولت را برای تمرکززدایی از برنامه‌های فرهنگی و هنری در شیراز دید عنوان کرد: که یکی از وضعیت‌هایی که دولت به شدت دنبال می‌کند برگزاری این دست برنامه‌هاست و از این رو امروز نتیجه این موضوع با برپایی دوسالانه سرونقره‌ای در شیراز دیده می‌شود.

مرادخانی به حضور موفق ایران در اکسپو ایتالیا و بینال هنر ونیز اشاره کرد و اظهار کرد که حضور فعال جوانان و هنرمندان ایرانی در این رویدادهای بزرگ هنری می‌تواند نقشه راه قرار گیرد تا جوانان به این واسطه به چنین برنامه‌هایی اعزام شوند و این نکته مهم است که به زودی از میان هنرمندان جوان، نخبه‌ها برای دوسالانه‌ها و جشنواره‌ها اعزام شوند.

معاون هنری وزارت ارشاد، شیراز و شاعرانگی آن را منشا اتفاقات بسیاری در هنرهای تجسمی اعلام کرد و تاکید کرد حیف است شهری با این قدمت و استعداد موزه هنرهای معاصر نداشته باشد، لذا با فراهم کردن امکانات می‌شود برنامه‌ اجرایی این موزه در شیراز را در برنامه ششم توسعه قرار داد.

لازم به یادآوری است قباد شیوا، ساعد مشکی، بیژن صیفوری، اونیش امین الهی و ایرج میرزاعلیخانی از اساتید گرافیک کشور هم در این آیین پر طرفدارِ باشکوه حضور داشتند.

در ادامه چهارمین مراسم افتتاحیه دوسالانه گرافیک "سرونقره ای" در شیراز، کارگاه ایسیدور فرر، گرافیست اسپانیایی در مجموعه فرهنگی و گردشگری گرینلند برگزار می شود.

۱۲ آبان ۱۳۹۴ ۰۸:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید