اخبار

معاون امور هنری در دیدار با تشکل های دانشجویی مطرح کرد

معاون امور هنری در دیدار با تشکل های دانشجویی مطرح کرد
شکل گیری موج جدیدی در فضای هنر
در نشستی که در سالن کنفرانس معاونت امور هنری برگزار شد حمید شاه آبادی با تشکل های دانشجویی دیدار کرد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این دیدار که با حضور نمایندگان تشکل های بسیج دانشجویی، دفتر تحکیم وحدت و انجمن اسلامی برگزار شد شاه آبادی شکل گیری موج جدیدی در فضای هنر را یکی از الزامات موجود فضای هنری جامعه دانست.
وی در ابتدای این دیدار شرحی از فعالیت های مجموعه ذمعاونت امور هنری و ادارات کل تابعه را برای حاضرین تشریح کرد. معاون امور هنری با اشاره به نقاط ضعف و قوت و ظرفیت های موجود معاونت امور هنری و ادارات کل تابعه گفت: امروز اهمیت به هنر یک نیاز حیاتی است به شکلی که سبک زندگی ما به طور جدی متاثر از نگاه به حوزه های مختلف هنر است. به عنوان مثال موضوع عفاف و حجاب یا موضوع مدو لباس یکی از دغدغه های جدی نظام است که راهکارهای مطالعاتی و اجرایی آن باید در معاونت امور هنری دیده شود.
وی با اشاره به دغدغه های تشکل های دانشجویی در ارتباط با مسائل ارزشی جامعه گفت: ما اصولاً برای اینکه از ظرفیت بدنه ارزشی کشور استفاده کنیم اولاً پتانسیل های موجود را شناسایی و در مرحله دوم راهکارهایی را برای استفاده از این ظرفیت ها طراحی کردیم.
این مقام مسئول با اشاره به اصلاحات درونی بدنه معاونت امور هنری گفت: در این دوره اهمیت به متون ایرانی با توجه خاص به تئاتر خیابانی شکل گرفته است زیرا بن مایه تئاتر خیابانی ایرانی است. این اهمیت به نحوی بوده که تعداد اجراهای تئاتر خیابانی نسبت به گذشته 7 برابر شده است. همچنین اهمیت به موسیقی مقامی و نمایش های آیینی و سنتی نیز در همین راستاست.
شاه آبادی شکل گیری موج جدیدی در فضای هنر را لازم و ضروری دانست و افزود: در حالی که اگر در فضاهای نظری دچار مشکل باشیم و این موضوع دغدغه معاش جامعه هنری را مورد آسیب قرار دهد قاعدتاً در این فضا ایجاد تحول بنیادی به سختی میسر خواهد بود.
وی افزود: وجود نیروهای جوان و خلاق در حوزه هنر ضروری است و ما باید در این حوزه نگاه ایجابی ایجاد کنیم. نگاه ایجابی یعنی سر وشکل دادن به تئاتر دانشجویی و حرکت موسیقی به سمت فضاهایی که بنیانگر ارزش ها و شاخصهای فرهنگی نظام باشد.
در این دیدار که دکتر سلطانی مشاور وزیر در امور جوانان نیز حضور داشت، نمایندگان تشکل های دانشجویی به صورت مبسوط نقطه نظرات خود را در ارتباط با فضای فرهنگی و هنری جامعه بیان کردند.

 

۲ آبان ۱۳۹۰ ۱۰:۱۵
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید