اخبار

علی مرادخانی : براى رفع تنگناهاى مالى برنامه تازه‌اى داریم

علی مرادخانی : براى رفع تنگناهاى مالى برنامه تازه‌اى داریم
خبرهاى امیدبخش مرادخانى براى هنرمندان / همه رسانه‎ها را دوست خود می‎دانیم

به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری ، علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که صبح روز چهارشنبه در غرفه هنرآنلاین در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات حضور پیدا کرده بود، درباره دغدغه‎های مالی هنرمندان و امیدواری‌های آنان به بهبود بودجه‎های هنری پس از لغو تحریم‎ها، گفت: شب گذشته با آقای جنتی وزیر ارشاد درباره رفع این تنگناها و بهبود شرایط صحبت‎هایی داشتیم و با توجه به اینکه ایشان با معاونت هنری بسیار همراه هستند، قرار شد من به آقای نوبخت سخنگوی دولت نامه‎ای بنویسم و با امضای آقای جنتی برای ایشان فرستاده شود. نظر آقای وزیر این است که ما باید از این شرایط خارج شویم؛ زیرا ما واقعا در ابعاد مختلف حوزه هنر کمبودهای اساسی داریم. 

وی افزود: ما تلاش کرده‎ایم با حفظ همه شئونات مسائل را برطرف کنیم، اما به هر حال بدون بودجه برخی از کارها غیر ممکن است درست انجام شود. در حال حاضر هنوز بودجه تخصیص داده شده به معاونت هنری زیر 40 درصد است و این با توجه به شرایطی که ما داریم کافی نیست. حوزه هنر حوزه‎ای متفاوت و مهم است این حوزه ویژه گفتمان و گفتمان‌سازی است و به همین دلیل دولت در این زمینه هرچه قدر کمک کند، سرمایه‌گذاری کرده است. تقاضای ما این است که توجه بیشتری به موضوع هنر وجود داشته باشد. البته طرح‌ها و برنامه‎های ما نیز آماده است و شنبه نامه ما به دست آقای نوبخت خواهد رسید به علاوه برای برنامه ششم بودجه نیز برنامه مفصلی داریم.

مرادخانی درباره دغدغه‎های مالی معاونت هنری نیز اظهار کرد: اما بخشی از مسئله نیز این است که ما در شرایط کنونی دچار مشکلاتی هستیم که به شکل روزمره با آن درگیر هستیم. مدیران فرهنگی کشور نباید دغدغه بودجه داشته باشند بلکه دغدغه آنان باید کیفیت هنر و نگاه به افق‎های آینده و دغدغه‎های اجتماعی کشور باشد. زمانی که یک مدیر نگران عقب افتادن حقوق کارمندان خود است طبیعی است که نمی‌تواند به موضوعات کلی‎تر فکر کند.

مرادخانی درباره توقعات خود به عنوان معاونت هنری وزارت ارشاد از مطبوعات گفت: به سهم خودم از رسانه‎ها نارضایتی ندارم هرچند ممکن است سخنان بسیاری گفته باشند به هر حال این دغدغه آنان بوده است و آنان از زاویه نگاه خود به موضوع نگاه کرده‌اند. امیدوارم اصحاب رسانه با رویکرد نقد و بررسی، مسائل را مطرح کنند و من تلاش می‏‌کنم همه حرف‌ها و نوشته‎ها را خوانده و مورد بررسی قرار دهم. ما همه رسانه‌ها را دوست خود می‏‌دانیم، گاه نقدها و فشارها باعث می‏‌شود در کار خود دقت بیشتری داشته باشیم و با تمرکز و حساسیت بیشتری کار خود را انجام دهیم. 

او در آستانه جشنواره‎های هنری فجر درباره این رویدادهای هنری گفت: گاه بعضی کارها وجوه مشخصی دارد، اما معاونت هنری چهار هنر تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و مد و لباس را مدیریت می‎کند که هریک به معاونت جداگانه‎ای نیاز دارد. مهم‎ترین مشکل ما در معاوت هنری بودجه است و هنرمندان باید به سطح اولیه رفاه دست پیدا کنند تا بتوانند خوب کار کنند. باید کاری کنیم هنرمند با طیب خاطر به خلق هنری دست بزنند.

۲۰ آبان ۱۳۹۴ ۱۷:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید