اخبار

معاون هنری وزیر ارشاد: جشنواره تئاتر فجر بستر تبادل افکار است

معاون هنری وزیر ارشاد: جشنواره تئاتر فجر بستر تبادل افکار است
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی جشنواره تئاتر فجر را بستر مناسبی برای تبادل افکار و ایده ها دانست و گقت: این جشنواره از پتانسیل بالایی برخوردار است و امیدواریم که بتواند پاسخگوی بخش اعظمی از سلایق و انتظارات متنوع جامعه باشد.

علی مرادخانی در بازدید از دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با قدردانی از تیم برگزاری این جشنواره و تاکید بر برخی تنگناهای مالی ابراز امیدواری کرد این معاونت بتواند در مدت زمان باقیمانده فضایی را فراهم سازد تا دست اندرکاران جشنواره بتوانند با فراغ بال بیشتری به انجام امور محوله بپردازند.
وی با اشاره به این نکته که «وقتی انجام یک برنامه به گستردگی جشنواره تئاتر فجر توسط تیم آشنا و متخصص به امور اجرایی و فضای تئاتر کشور برگزار می شود، میزان آسودگی خاطر از انجام صحیح و کم نقص آن افزایش می یابد» گفت: در سیاست های کلی دولت، بحث هویت بسیار دارای اهمیت است و از همین رو توجه به مقوله مهمی چون «ایران فرهنگی» در جشنواره تئاتر فجر باید دوچندان شود؛ چرا که ایران فرهنگی، خود هویت درخشانی است که چنانچه به شکل صحیح معرفی شود تاثیرات گسترده، سازنده و مثبتی در همه ارکان جامعه، سطح کشور و حتی در حوزه بین الملل به همراه خواهد داشت.
مرادخانی با تاکید بر ضرورت مراودات فرهنگی با کشورهای صاحب نام عرصه تئاتر گفت: این مساله بسیار مهم است که رابطه خوبی با کشورهای شناخته شده در عرصه تئاتر برقرار کنیم و ضمن دریافت تجارب آن ها بتوانیم فضایی را فراهم سازیم تا تئاتر کشورمان نیز به دنیا شناسانده شود.
توجه لازم به مقوله اقتصاد تئاتر و تبیین آن در جشنواره امسال بخش دیگری از سخنان معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.
وی همچنین با ابراز خرسندی از توجه دست اندرکاران جشنواره و مرکز هنرهای نمایشی به تماشاخانه های خصوصی تاکید کرد که باید با برنامه ریزی های مناسب شرایطی فراهم شود تا تماشاخانه های خصوصی تئاتر تقویت شوند و دولت تصدی گری خود را در بخش سالن تئاتر و حتی برگزاری رخدادهای تئاتری کاهش داده و صرفا نقش نظارتی و حمایتی داشته باشد.
مرادخانی همچنین به روند توسعه ساخت سالن تئاتر توسط بخش خصوصی در کشور اشاره و ضمن مثبت ارزیابی کردن این حرکت گفت: امروز جریان تاسیس سالن تئاتر توسط بخش خصوصی سرعت مناسبی پیدا کرده و از همین رو باید شرایطی فراهم شود تا فضای لازم برای گسترش این بخش در سراسر کشور فراهم شود.


۱۵ آذر ۱۳۹۴ ۲۰:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید