اخبار

مرادخانی: فعالیت‌های زیرساختی مهمترین برنامه تئاتر ماست

مرادخانی: فعالیت‌های زیرساختی مهمترین برنامه تئاتر ماست
علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یولیوش گویو، سفیر کشور لهستان و مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی در گردهم آیی که به مناسبت برگزاری هفته تئاتر لهستان در ایران و افتتاح نمایشگاه عکس در مجموعه تئاترشهر برگزار شد
علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، یولیوش گویو، سفیر کشور لهستان و مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی در گردهم آیی که به مناسبت برگزاری هفته تئاتر لهستان در ایران و افتتاح نمایشگاه عکس در مجموعه تئاترشهر برگزار شد؛ براستحکام روابط فرهنگی و هنری میان دو کشور تاکید کردند.

این نشست که شامگاه دوشنبه 23 آذرماه در سالن کنفرانس مجموعه تئاترشهر با حضور مهرداد رایانی مخصوص مدیر بخش بین‌الملل مرکز هنرهای نمایشی، پریسا مقتدی مدیر مجموعه تئاتر شهر و جمعی از مسئولین و هنرمندان برپا شد. در ابتدای این مراسم مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی با اظهار خرسندی از ارائه پیشنهاد سفارت لهستان مبنی بر ایجاد هفته تئاتر لهستان در این کشور گفت: پیشنهاد برپایی این هفته از سوی سفارت لهستان مطرح شد و ما هم از آن استقبال کردیم. البته قسمت عمده هزینه‌ها نیز توسط سفارت لهستان تقبل شده است. این برنامه مجموعه کاملی است تا هنرمندان ما با تئاتر لهستان آشنایی عمیق‌تری پیدا کنند، گرچه با هنرمندان به نامی چون مروژک و گرتوفسکی آشنایی دارند.

در بخش دیگری از مراسم، علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن خیرمقدم به هنرمندان ایران و لهستان اظهار کرد: تمام تلاش‌مان را به کار برده‌ایم تا بتوانیم در چند بخش کار کنیم که مهمترین آنها انجام فعالیت‌های زیرساختی است. فعالیت‌هایی که با وجود مشکلات مالی تلاش داریم تا حرکت‌های مهمی را در آن رقم بزنیم.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: علاوه بر این مباحث، سعی کرده‌ایم تا با کشورهای صاحب نظر ارتباط برقرار کنیم. لهستان کشوری صاحب هنر و فرهنگ است. در بیشتر جشنواره‌های مختلف دنیا می‌توان کاری از کشور لهستان را دید. خوشحالیم که اکنون بخشی از این امکان را در تهران داریم. امید است که بتوان با توسعه و گسترش آن در تمام رشته‌های هنری مانند سینما، موسیقی و هنرهای تجسمی نیز شاهد برنامه‌های مشترک و ادامه‌دار در ایران باشیم.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: چندی پیش صحبت‌هایی با آقای مهمان‌پرست سفیر ایران در لهستان داشتیم تا در آینده نزدیک هفته فرهنگی و برنامه‌های تخصصی در زمینه تئاتر و دیگر حوزه‌ها در این کشور داشته باشیم تا مردم لهستان با چهره‌های مختلف ایران بیشتر آشنا شوند. در این راستا لازم می‌دانم از زحمات سفیر کشور لهستان و هماهنگی‌های صورت گرفته تشکر کنم و در آینده بتوانیم شاهد برنامه‌هایی این چنینی باشیم.

هفته تئاتر لهستان با همکاری امور بین‌الملل اداره کل هنرهای نمایشی، سفارت لهستان در ایران و دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از ۲۱ تا ۲۶ آذرماه جاری در مجموعه تئاتر شهر، پارکینگ تالار وحدت، تئاتر تهران، تالار رودکی و دانشگاه تهران برگزار می شود.

۲۵ آذر ۱۳۹۴ ۰۸:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید