اخبار

هنرمندان کشور هنر ایرانی اسلامی را در بارگاه مقدس امام علی(ع) نهادینه کردند

هنرمندان کشور هنر ایرانی اسلامی را در بارگاه مقدس امام علی(ع) نهادینه کردند
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هنرمندان کشور، هنر ایرانی اسلامی را در بارگاه مقدس امام علی( ع ) و سایر حرم اهل بیت( ع ) نهادینه کرده و با برپایی نمایشگاه های عکس می توان این هنر دست ایرانی را به جهانیان معرفی کرد.

به گزارش ایرنا، علی مرادخانی شنبه شب در حاشیه آیین افتتاح نمایشگاه مجموعه عکس های محمد خوشرو از بارگام امام علی( ع ) در جمع رسانه های گروهی استان اظهارکرد: این نمایشگاه که بیشترنگاهی به مباحث هویت ایرانی دارد قرار است در سراسر کشور برپا شود چرا که نوع معماری، کاشی کاری ها و نوع اتفاقاتی که در چند سال گذشته در بارگام امام علی ( ع ) رخ داده است بیشتر آن به دست استادکاران ایرانی صورت گرفته است.
وی افزود: با برپایی این نمایشگاه می توانیم هنر ایرانی را در داخل کشور نیز در معرض دید مردم قرار داده و هنر زیبای معماری ایرانی را به ملت شریف ایران بیش از گذشته بشناسانیم.
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر شناخت هرچه بیشتر هنر و معماری ایرانی تاکید کرد و گفت: امید است این نمایشگاه ها در سراسر ایران تداوم یابد چرا که هرساله بسیاری از مردم به عتبات عالیات سفر کرده اما ممکن است دقت لازم را در توجه به این هنرهای ایرانی نداشته باشند که برپایی این نمایشگاه آن ها را به صورت کامل با هنر دست ایرانی آشنا می سازد.
وی با بیان این که درمباحث مختلف بخصوص درحوزه هنرهای معاصر فعالیت های جدیدی آغاز شده است گفت: در سیاست های عالی دولت به این نتیجه رسیده ایم که اماکن و فضاهایی که در شرایط نامطلوبی قرار داشتند را از طریق بخش خصوصی احیا کنیم همانگونه که این موزه بعد از سال ها به یک مکان مطلوب هنری تبدیل شده است.
مرادخانی به احتمال برگزاری بخشی از جشنواره تجسمی فجر در خوزستان اشاره کرد و گفت: جشنواره های مختلف ما بخصوص جشنواره تجسمی فجربه زودی آغاز خواهد شد و امید است بخشی از این جشنواره درخوزستان برگزار شود.
آیین افتتاح نمایشگاه مجموعه عکس های محمد خوشرو از بارگاه امام علی (ع) شنبه شب با حضور علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، آیت الله سید علی شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری و جمعی از مسوولان اداره کل فرهنگ و ارشاد استان و جمعی از هنرمندان استان در محل موزه هنرهای معاصر استان برگزار شد.این نمایشگاه از 12 تا 17 بهمن ماه همه روزه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برای بازدید عموم آزاد است.
۱۴ دی ۱۳۹۴ ۱۰:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید