اخبار

مرادخانی: نسل‌های آینده محمدرضا لطفی را بیشتر خواهند شناخت

مرادخانی: نسل‌های آینده محمدرضا لطفی را بیشتر خواهند شناخت
آیین بزرگداشت استاد محمدرضا لطفی قلندر موسیقی سنتی ایران همزمان با شصت و نهمین زاد روز این هنرمند فقید شامگاه 17 دی ماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

آیین بزرگداشت محمدرضا لطفی، آهنگساز،موسیقی دان و موسس مکتب خانه میرزا عبدالله، توسط بنیاد آفرینش های هنری نیاوران و با همکاری مکتب خانه میرزا عبدالله 17 دی ماه ساعت 21 با حضور علی مرادخانی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمعی از اساتید و اهالی موسیقی ، شاگردان و علاقمندان به این هنرمند در سالن خلیج فارس فرهنگسرای نیاوران برگزار شد.

در ادامه این مراسم علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نسل‌های آینده استاد محمدرضا لطفی را بیشتر خواهند شناخت بیان کرد:در آخرین دیداری که با استاد لطفی داشتیم ایشان گفتند:"در تنهایی خودم لحظاتی پیش آمد که اگر آن تکیه گاه اصلی را نداشتم به هیچ جا نمی رسیدم و آنجا بود که هیچ شدم و از هیچ به همه جا رسیدم." این مسئله نشان می داد این شخصیت برجسته هنری سیر و سلوکی داشت و به آن مرتبه عالی رسیده بود.

در بخشی از این مراسم نیز علی اکبر شکارچی قطعه ای را بصورت دونوازی کمانچه و تنبک و ارشد طهماسبی قطعه دو نوازی تار و هوشمند عبادی قطعه ای را بصورت تک نوازی نی به یاد استاد محمدرضا لطفی برای علاقه مندان به موسیقی سنتی اجرا کردند.

۱۹ دی ۱۳۹۴ ۱۰:۵۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید