اخبار

تئاتر از عوامل معرفت افزایی جامعه است

تئاتر از عوامل معرفت افزایی جامعه است
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : تئاتر،هنرهای نمایشی ،موسیقی و هنرهای تجسمی از عوامل معرفت افزای جامعه هستند .
علی مرادخانی سه شنبه شب در آئین اختتامیه نخستین جشنواره استانی و سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر در مجتمع سینمایی تبریز، اظهار کرد : هنر موجب تعالی جامعه می شود بر این اساس در وزارتخانه هر چه از دستمان برمی آید در راه پیشرفت و توسعه هنرهای مختلف بکار می گیریم .
وی افزود : برای گشودن بیشتر راه پیشرفت تئاتر ،در آینده نیز گروه های نمایشی استان ها را به دیگر شهرستان های مختلف می فرستیم تا تبادلات هنری و تجربی بین آنها انجام شود .
مرادخانی همچنین گفت : آمادگی داریم تا با استانداری آذربایجان شرقی و شهرداری تبریز با انعقاد تفاهم نامه به منظور پیشرفت هنرهای نمایشی همکاری کنیم .
مدیر هماهنگی تئاتر استان های هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این آئین گفت : در 20 سالن نمایشی در شش استان کشور این جشنواره برگزار شد .
اتابک نادری افزود : 71 نمایش از 17 شهر ایران و یک نمایش از جمهوری آذربایجان در سه بخش نمایش صحنه ای ،خیابانی و مجسمه تئاتر در این جشنواره به روی صحنه رفت.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی هم در این آئین گفت : تئاتر استان دارای ظرفیت بالا برای پرداختن به این هنر به خصوص تولید آثار ماندگار است .
علی اکبر صفی پور با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره،اظهار کرد : این جشنواره ها با رویکرد ایجاد نشاط اجتماعی و با محوریت ترویج زندگی شاد و اسلامی برگزار شد .
وی با تقدیر ازهمکاری های صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی و شهرداری تبریز به خاطر همکاری نزدیک در برگزاری این جشنواره،بیان کرد : 49 اجرا از 26 استان و جمهوری آذربایجان با شرکت 350 هنرمند کشور به صحنه رفت .
شهردار تبریز هم در این آئین با انتقاد از کمبود زیرساخت های فرهنگی و هنری این کهن شهر،گفت: متاسفم در شهری با قدمت تاریخی بسیار به عنوان پایتخت فرش و تشیع جهان و شهر نمونه گردشگری جهان در سال 2018 و ظرفیت بالای فرهنگی و هنری، در شان مردم تبریز در حوزه فرهنگ و هنر اقدامی انجام نگرفته است.
صادق نجفی افزود : در این شهر سالن مناسب و خوب برای برگزاری برنامه های هنری و فرهنگی مثل تئاتر وجود ندارد و به دلیل زیرساخت های نامناسب فرهنگی این شهر، شرمنده مردم هستم.
وی با تقدیر از هنرمندان به خاطر کار در شرایط سخت ،گفت : وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیر کل فرهنگ استان و خود بنده و همه به این نیاز شهر و استان اذعان داریم و همه برای همکاری برای ایجاد این زیرساخت ها آمادگی داریم .
نجفی خاطر نشان کرد: من از همین تریبون استفاده کرده و به تمامی اهالی فرهنگ و هنر قول می دهم که در دهه فجر سال آینده، بزرگترین سالن همایش ها با چند سالن هزار نفری ساخته و آماده بهره برداری کنیم .
وی گفت : در حدود 50 سال گذشته سالن مناسب در تبریز برای استفاده هنرمندان احداث نشده است .
رامین راستی دبیر استانی جشنواره نیز گفت : 17 نمایش از استان های آذربایجان شرقی،قزوین،همدان و شهرهای لنگرود و مغان و یک نمایش از جمهوری آذربایجان به روی صحنه رفت.
در این مراسم همچنین از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی توسط معاون امور هنری وزیر تجلیل شد .
بخش استانی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از بیست و پنجم آغاز تا بیست و نهم دی ماه جاری در تبریز برگزار شد
۳۰ دی ۱۳۹۴ ۰۸:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید