اخبار

مرادخانی: وضعیت بهتر شده است

مرادخانی: وضعیت بهتر شده است
معاون وزیر فرهنگ گفت: وضعیت اقتصادی جشنواره هنرهای تجسمی فجر نسبت به گذشته بهتر شده و خوشحالم که فضا گرم‌تر و پویاتر شده است.

معاون وزیر فرهنگ گفت: وضعیت اقتصادی جشنواره هنرهای تجسمی فجر نسبت به گذشته بهتر شده و خوشحالم که فضا گرم‌تر و پویاتر شده است.

به گزارش خبرنگار سرویس هنرهای تجسمی ایسنا، علی مرادخانی - معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی - که در آیین افتتاحیه‌ی هشتمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر سخن می‌گفت، اضافه کرد: امیدوارم این جشنواره در زمینه‌ی هنرهای تجسمی یک قدم رو به جلو برداشته باشد. از حضور گرم و استقبالی که از این مراسم شده است، وحدت داشتن آن و حرکت رو به جلویش را می‌توان فهمید.

او ادامه داد: بسیار خوشحالم که فضای گرمی برای این جشنواره به‌وجود آمده است. دولت در حوزه‌ی هنرهای تجسمی تمام تلاشش را خواهد داشت که نهایت همکاری و حمایت را داشته باشد. البته فعالیت تجسمی نباید صرفاً درون دولت رخ دهد؛ بلکه دست‌اندرکاران و استادان به وقوع این رویداد بپردازند و ما صرفاً حمایت کنیم.

مرادخانی در ادامه‌ی سخنانش بیان کرد: باید شرایطی را فراهم کنیم که افرادی که فعالیت زیرساختی انجام می‌دهند، مثل گالری‌ها و مراکز مختلف، از هنرمندان حمایت کنند. آنچه برای ما مهم است، در حوزه اقتصاد هنر محسوب می‌شود. ما باید شرایطی را فراهم کنیم که هنرمند فعال در این عرصه برایش توجیه اقتصادی وجود داشته باشد.

معاون وزیر فرهنگ تاکید کرد: آثاری که یک هنرمند عرضه می‌کند، در انبار خانه‌اش نباید انباشته شود؛ بلکه فضایی برای جذب او وجود داشته باشد؛ فضایی که در آن خستگی از تن هنرمند بیرون بیاید و شایسته‌اش باشد.

۱۰ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۲۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید