اخبار

مرادخانی : بخش خصوصی مسئولیت فعالیت های هنری کشور را بر عهده گیرد

مرادخانی :  بخش خصوصی مسئولیت فعالیت های هنری کشور را بر عهده گیرد
علی مرادخانی روز یکشنبه در مراسم اختتامیه جشنواره موسیقی آوای امید در زنجان افزود: مخاطبان، سرمایه های ارزشمندی هستند که فرهنگ و هنر کشور بر اساس آن می تواند حرکت کند و حرکت های خود را با انگیزه پی بگیرد.

علی مرادخانی روز یکشنبه در مراسم اختتامیه جشنواره موسیقی آوای امید در زنجان افزود: مخاطبان، سرمایه های ارزشمندی هستند که فرهنگ و هنر کشور بر اساس آن می تواند حرکت کند و حرکت های خود را با انگیزه پی بگیرد.
وی یادآورشد: موسیقی زبان ملت هاست و در بسیاری از مواقع آنچه که در جان مایه انسان وجود دارد، در قالب هنر موسیقی بیان می شود.
مرادخانی اظهار کرد: به موسیقی باید نگاه دیگری داشت و موسیقی را از ابعاد نازلی که از آن یاد می شود، دور کرد.
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه مردم ما بخشی از زندگی خود را با موسیقی سپری می کنند گفت: موسیقی هنر مقدسی است که اگر به آن توجه شود به حتم برای معرفت افزایی در جامعه بسیار مفید خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: 80 درصد برنامه های صدا و سیما در حوزه موسیقی است و اگر در برنامه ها موسیقی نباشد جذابیت و معنای لازم را ندارد.
مرادخانی ادامه داد: در دولت به خصوص در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، تمام وقت و تلاش بر این است که فعالیت هایی همچون جشنواره ها را به حتم دولت انجام ندهد، بلکه از جانب بخش خصوصی کسانی که این توانایی را دارند، اتفاق بیفتد.
معاون هنري وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بخش خصوصی باید وارد شود و بر روی فعالیت های هنری سرمایه گذاری و کار کند.
وی افزود: زنجان در اینکه پیش قدم شد و خانه هنرمندان را راه اندازی کرد، کار بدیعی انجام داد.
مرادخانی تاکید کرد: خود راه اندازی خانه هنرمندان می تواند نقش بسیار مهمی برای فعالیت های هنرمندان داشته باشد و هنرمندان زنجان را به فعالیت هایی که در مرکز کشور رخ می دهد، نزدیک می کند.
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ما فکر می کنیم که در هر استان یک کار در سطح ملی تعریف شود و چنانچه این را بتوانیم در استان زنجان داشته باشیم از معاونت هنری این وزارتخانه کمک خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه زنجانی ها سرمایه ها و مشاهیر بزرگی دارند، خواستار برگزاری جایزه بزرگ شیخ سهروردی در حوزه هنر و ادبیات از سوی استان زنجان شد.
مرادخانی اظهار کرد: این جایزه بزرگ سهروردی می تواند نه فقط در حوزه استانی که در سطح ملی و حتی در سطح یک بخش فرا ملی نیز برگزار شود.
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در برخی موارد با عنوان شیخ سهروردی اقدامی انجام شده است، اما اگر در سطح زنجان تعریف شود و از کارهای مهمی می تواند باشد که در کشور به آن نیازمند هستیم.
وی خاطر نشان کرد: هنرمندان زنجانی به ویژه در عرصه هنرهای تجسمی می توانند ورود کنند و با تولید آثار هنری آنها را در سطح ملی و بین المللی به فروش برسانند.
مرادخانی ادامه داد: در زمینه هنر تئاتر نیز این استان بسیار فعال است و اگر در این زمینه مسئولان قصد اجرای برنامه ای داشته باشند ما می توانیم در برنامه ها سالانه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تعریف داشته باشیم و به این طریق شاهد باشیم که به صورت پیاپی و در زنجان اتفاقات بزرگی رخ خواهد داد.
جشنواره موسیقی فجر در زنجان از 11 بهمن با شرکت 350 هنرمند آغاز به کار کرد و هنرمندان حاضر نیز طی شش روز گذشته آثار هنری خود را در محل فرهنگسرای امام خمینی(ره) به نمایش گذاشتند.

۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ۰۸:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید