اخبار

مرادخانی: امیدوارم جشنواره های هنری ایران رگه هایی از نگاه امام را داشته باشد

مرادخانی: امیدوارم جشنواره های هنری ایران رگه هایی از نگاه امام را داشته باشد
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تأکید بر اینکه نگاه امام به مسائل مختلف از جمله ظلم ستیزی، استقلال پروری و فرهنگ مداری در جان و روان مردم ما تنیده شده است، گفت: امیدوارم تمامی جشنواره های ما بتواند رگه هایی از نگاهی که امام به انقلاب اسلامی به عنوان یک انقلاب فرهنگی داشت را با خودش به همراه داشته باشد.

علی مرادخانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در مورد اینکه امام خمینی (س) انقلاب اسلامی ایران را یک انقلاب فرهنگی می دانست، اظهار کرد: تا اتفاقات درون جامعه و جوشش های فرهنگی درون جامعه اتفاق نمی افتاد، هیچ حرکتی به ثمر نمی نشست. من فکر می کنم که این تحولات و آثاری که به وجود آمد از یک جوشش فرهنگی بود که در درون مردم تحول ایجاد کرد و توانست این انقلاب با عظمت را به ثمر برساند.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با یادآوری خاطراتی از حضور امام خمینی (س) در مدرسه رفاه، افزود: مردم در آنجا با همه وجود و با همه احساس و داشته های خودشان برای ملاقات با امام خمینی (س) می آمدند.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد میزان آشنایی نسل جوان امروز کشور با آرمان های امام خمینی (س) و انقلاب اسلامی گفت: من فکر می کنم باید امام را متفاوت تر از هر شخصیتی در جریانات مختلف که دهه ها و حتی سده های مختلف بررسی کرد. نگاه امام به مسائل و کاریزمایی که ایشان داشت و هنوز هم دارد، در جان و روان مردم ما به نحوی تنیده شده که من یادم دارم وقتی اسم امام می آمد دوست و دشمن تکریم و تعظیم می کردند.

مرادخانی با تأکید بر اینکه اثر کاریزماتیک امام همچنان باقی است، یادآور شد: اگر شما به آثاری که در حوزه های مختلف فرهنگ و هنر تولید می شود نگاه کنید به هر حال رگه هایی از نگاه امام که یک نگاه ظلم ستیز، استقلال پرور، دین مدار و فرهنگ مدار بود هنوز هم در این کارها جاری و ساری است.

وی تأکید کرد: من فکر می کنم که امام خمینی (س) وجود با برکتی است که کما کان در جامعه ما جاری و ساری است و هرچه قدر هم بیشتر می گذرد جوانان ما بیشتر علاقمند رجوع به شخصیت ایشان می شوند.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پایان در مورد جشنواره فیلم فجر با ابراز خوشحالی از اتفاقات خوبی که در این حوزه در حال رخ دادن است، تصریح کرد: امیدوارم که کل جشنواره های ما از قبیل جشنواره های تئاتر، موسیقی، هنرهای تجسمی و دیگر جشنواره هایی که داریم، هرکدام به فراخور حال بتواند رگه هایی از نگاهی که امام به انقلاب اسلامی به عنوان یک انقلاب فرهنگی داشت را با خودش داشته باشد.

۱۹ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۴۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید