اخبار

مرادخانی به عیادت ظریف رفت

مرادخانی به عیادت ظریف رفت
علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در منزل ˝هوشنگ ظریف˝ از این موسیقی‌دان پیشکسوت عیادت کرد.
عصر دیروز 23 بهمن علی مرادخانی معاون امور هنری و رئیس هیات امنای موسسه هنرمندان پیشکسوت به همراه "داود گنجه ای" نوازنده قدیمی و باسابقه کمانچه و ویلن و "حمیدرضا نوربخش" مدیرعامل خانه موسیقی ایران با حضور در منزل "هوشنگ ظریف" پیشکسوت تار و از اعضای موسسه هنرمندان پیشکسوت از او عیادت کردند.

هوشنگ ظریف که تا چندی پیش به علت کسالت در بیمارستان بستری بوده است، به تازگی مرخص شده و دوران نقاهت خود را در منزل سپری می‌کند.

در این دیدار که "پروین صالح همسر" (پیشکسوت ویلن) و نوه‌های هوشنگ ظریف نیز حاضر بودند، با اهدای گل و هدیه ای توسط مرادخانی از مقام این استاد پیشکسوت موسیقی تجلیل به عمل آمد.

علی مراد خانی طی این ملاقات ضمن گفت و گو با هوشنگ ظریف و جویا شدن آخرین وضعیت درمانی وی،درباره این پیشکسوت موسیقی گفت : استاد هوشنگ ظریف از مفاخر موسیقی کشور به شمار می‌آید و مدتی هست که می‌خواهیم برای عرض ارادت و احوالپرسی به دیدارشان بیاییم و اکنون که این مهم محقق شد بسیار خوشحالیم و همچنین دیدن ایشان در شرایط سلامت بسیار مسرت بخش است.

رییس هیات امنای موسسه هنرمندان پیشکسوت افزود : ما امیدواریم که هیچگاه کسالتی برای هیچ یک از بزرگواران و هنرمندانمان بوجود نیاید با این حال رویکرد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همیشه بر این مبناست که در هر حال بتواند خدماتی ارزنده برای پیشکسوتان هنر کشور ایجاد کند، البته دوستان و برادران من در موسسه هنرمندان پیشکسوت همواره پیگیر و جویای احوال اساتید هنرمند هستند و این آمادگی وجود دارد تا در هر شرایطی در خدمت این عزیزان باشند.

در ادامه این دیدار نیز استادان داود گنجه ای و حمیدرضا نوربخش هر کدام ضمن اینکه جویای حال هوشنگ ظریف شدند از خاطرات خود در زمان فعالیت موسیقی با وی سخن گفتند و برایش آرزوی بهبودی کامل کردند.

هوشنگ ظریف نیز با ابراز خوشحالی از حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همراه دیگر اساتید و پیشکسوتان موسیقی در منزلش،تأثیر این ملاقات را در روحیه خود بسیار مثبت ارزیابی و از حاضرین قدردانی کرد.

هوشنگ ظریف متولد 16 آذر 1317 در تهران است. وی پس از پایان دوره ابتدایی وارد هنرستان موسیقی شد و از حضور اساتیدی چون موسی معروفی، روح‌الله خالقی، جواد معروفی و حسین تهرانی بهرمند شد، پس از فارغ‌التحصیل شدن در سال ۱۳۳۷ به استخدام وزارت فرهنگ و هنر در آمد و فعالیت خود را به عنوان نوازنده و تکنواز در گروه‌های مختلفی مانند ارکستر موسیقی ملی، ارکستر صبا و... شروع کرد.

او از سال ۱۳۴۲ به مدت ۱۷ سال به تدریس تار در هنرستان موسیقی پرداخت و از جمله شاگردان وی می‌توان حسین علیزاده، داریوش طلایی، ارشد طهماسبی و حمید متبسم را نام برد.

۲۴ بهمن ۱۳۹۴ ۱۲:۰۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید