اخبار

نمایشگاه لباس با موضوع دفاع مقدس با حضور مرادخانی افتتاح شد

نمایشگاه لباس با موضوع دفاع مقدس با حضور مرادخانی افتتاح شد
نخستین نمایشگاه لباس دفاع مقدس با حضور علی مرادخانی معاون امور هنری و حسین نوش آبادی معاون حقوقی٬ مجلس و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وحمید قبادی دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور رسماً افتتاح شد.

نخستین نمایشگاه لباس دفاع مقدس عصر چهارشنبه با حضور علی مرادخانی معاون امور هنری و حسین نوش آبادی معاون حقوقی٬ مجلس و امور استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وحمید قبادی دبیرکارگروه ساماندهی مد و لباس کشور رسماً افتتاح شد.

علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: طراحان این نمایشگاه نسبت به آنچه به عنوان هویت و ارزش اهمیت دارد، حساسیت لازم را دارند و این نمایشگاه اولین گام برای معرفت به داشته‌هاست تا در مراحل بعد بتوانیم این راه را ادامه دهیم و امیدوارم طراحان بتوانند کارهای خوبی را در این زمینه ارائه دهند. 

وی افزود: این نمایشگاه با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به همت تعدادی از بانوان طراح مد و لباس برگزار می‌شود و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همواره با نگاه حمایتی و شرایطی که برای مناسبت‌های اجتماعی و فرهنگی این رویدادها را از این طراحان حمایت می‌کند و همچنین شرایطی را که برای مناسبت‌های اجتماعی و فرهنگی این رویدادها را پشتیبانی می‌کند نیز مورد حمایت است.

مرادخانی از فراهنگسرای نیاوران به عنوان مکانی یاد کرد که برای هنرمندان و علاقه مندان شرایطی فراهم می‌کند تا کسانی که می‌خواهند در این حوزه کارهای خود را ارائه دهند مورد پشتیبانی قرار گیرند.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین گفت: از آنجا که مجموعه ساماندهی مد و لباس به عهده این وزارتخانه است، همواره وظیفه خود می دانیم تا از همه فعالان در این زمینه حمایت کنیم و این نمایشگاه نمونه ای از کارهایی است که حمایت می‌شود.

مرادخانی در این مراسم با تاکید بر اینکه موضوع مد و لباس را از دریچه هنر پیگیری می‌کند اظهار داشت: ما سعی می‌کنیم الگوهایی پیشنهاد دهیم تا به عنوان یک موضوع نمادین در جامعه مطرح شده و مورد استفاده قرار گیرد.

وی لباس را نماد یک تفکر دانست و گفت: از دوران ایران باستان با نوعی از پوشش خاص ارتباط داشته‌ایم و حجاب به معنای اساسی آن از قبل از ظهور اسلام در ایران وجود داشته است.

مرادخانی، سربندهای رزمندگان در دوران دفاع مقدس را یک نماد ویژه دانست و گفت: این سربندها یک انفجار جهانی ایجاد کرد، یعنی در دوران دفاع مقدس رزمندگان ما صاحب نمادی قابل عرضه شدند و در هر جای جهان که چنین صحنه‌هایی به نمایش در می‌آید یادآور رشادت‌ها و جانبازی‌های رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس برای جهانیان است.

مرادخانی اظهار امیدواری کرد تا در جشنواره‌های مد و لباس شاهد بخش‌هایی همچون دفاع مقدس باشیم.

۱ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۰۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید