اخبار

مرادخانی: صنعت مد ایران باید توجه عموم را به خود جلب کند/ آغاز جشنواره مد و لباس فجر

مرادخانی: صنعت مد ایران باید توجه عموم را به خود جلب کند/ آغاز جشنواره مد و لباس فجر
پنجمین جشنواره مد و لباس فجر صبح روز دوشنبه 10 اسفندماه با حضور جمع زیادی از مسئولین، طراحان لباس، تولیدکنندگان و فعالان این حوزه در تالار رودکی افتتاح شد.

در این مراسم علی مرادخانی معاون هنری وزیر ارشاد، حمید قبادی رئیس پنجمین جشنواره مد و لباس فجر، حسین نوش‌آبادی سخنگوی وزارت ارشاد، گلناز نصراللهی مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک وزارت صنایع و معادن، مهدی سیف جمالی مدیرعامل بنیاد ملی مد و لباس، سومبات هاکوپیان، صدیقه پاک‌بین، ابوالقاسم شیرازی و... حضور داشتند.

علی مرادخانی هم با بیان اینکه موضوع مد و لباس لزوماً مسئله پوشش نیست بلکه بخش هویتی آن مهم است گفت: لباس به عنوان نماد درونیات افراد، آنچه را در فکر اشخاص می‌گذرد نمایش می‌دهد. بنابراین نکته مهم آن است که ما به عنوان کشوری صاحب هویت که تمدن ما همیشه نگرش خاصی به لباس داشته است، در دنیای امروز چه چیزی می‌خواهیم عرضه کنیم.

مرادخانی ادامه داد: در زمینه مد و لباس، کشور ما سال‌ها در سکوت بود و فضایی برای این کار ایجاد نشد، اما حالا باید ببینیم تفاوت نگرش ما با آنچه در کشورهای دیگر می‌گذرد چیست. با توجه علاقه‌مندی هنرمندان این عرصه به نظر می‌رسد حرف‌های زیادی برای گفتن داریم.

معاونت هنری ارشاد ادامه داد: از دوستان حوزه مد و لباس تقاضا دارم بیشتر به جنبه‌های هویتی کار توجه کنیم. لباس در کشور ما زیاد است اما آنچه باید دنبال آن باشیم نگاهی است که بتواند توجه عموم را به خود جلب کند، زیرا اگر چیزی را طراحی کنیم که از آن استقبال نشود بعد از مدتی با انفعال مواجه می‌شویم.

او با بیان اینکه اقدامات خوبی در سال‌های اخیر در مورد برندسازی، نشان شیما و... انجام شده است افزود: حضور بخش خصوصی در این حوزه اهمیت زیادی دارد و باید بیشترین و ارزشمندترین بخش کار را به خود اختصاص دهد تا در نهایت ما دست‌اندرکاران با جمع‌بندی فعالیت‌های بخش خصوصی به راهکاری برای این صنعت برسیم.

مرادخانی افزود: از برگزارکنندگان جشنواره خواهش کردم در این دوره بیشتر از اینکه به عرضه لباس بپردازند به موضوع هنر و طراحی توجه کنند تا در آینده به جایی برسیم که لباس یک ایرانی در هر جای دنیا نشان‌دهنده هویت او باشد.

۱۰ اسفند ۱۳۹۴ ۱۵:۳۰

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید