اخبار

علی مرادخانی: هر سال برای ما سال تئاتر است

علی مرادخانی: هر سال برای ما سال تئاتر است
علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی توضیحاتی در مورد برنامه‌ها، اولویت‌های تئاتر، مطالبات و بخش خصوصی در سال جدید ارائه داد.

علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با ارزیابی خود نسبت به سال تئاتر در سال 94 و ادامه آن در سال 95 به خبرنگار هنرآنلاین گفت: تا زمانی که به نقطه مورد نظر خود در عرصه تئاتر دست نیابیم هر سال برای ما سال تئاتر خواهد بود. سال گذشته امکانات مالی محدودی در اختیار داشتیم، بر این اساس از تمامی توان، نیروی انسانی و رسانه‌ای خود بهره بردیم تا امروز بتوانیم در مورد آن حرف بزنیم و راجع به آن سئوال شود؛ این نشان از موفقیت ما دارد.

او ادامه داد: سال گذشته تعمیرات تئاترشهر، مجموعه نیاوران و بازسازی‌ و تجهیز سالن‌های بلک باکس را در استان‌های کشور داشتیم. در این راستا از همکاران‌مان که این پروژه‌ها را در دست داشتند خواستیم تا سرعت بیشتری به آنها ببخشند و به نتیجه مطلوب برسانند. بر این اساس به ما قول مساعد داده شده تا امسال مجموعه پردیس تئاتر ایران و صبا راه‌اندازی شوند.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: کنار هم قرار گرفتن تمامی این موارد سبب ایجاد یک جریان در تئاتر شد. هر فردی که مسئولین بخش‌های مختلف هنری و فرهنگی را می‌بیند از تئاتر سئوال می‌کند و این نکته قابل توجهی است و امسال با دست بازتری حرکت می‌کنیم.

مرادخانی همچنین با بیان اولویت‌های معاونت هنری با توجه به افزایش بودجه سال جاری خاطرنشان کرد: سیاست‌های ما در ماه‌های پیش رو در حوزه میدانی، بین‌الملل و پژوهشی است. امیدوارم بتوانیم پلی میان فعالیت هنرمندان حرفه‌ای و جوان ایجاد کنیم تا بتوانند مسیرشان را به درستی پیش ببرند. همچنین توجه خاصی به کیفیت تولیدات نمایشی خواهیم داشت و حمایت‌های منطقی از کارهایی که در حال انجام است صورت خواهیم داد تا هنرمندان بتوانند با آرامش خاطر بیشتری کارهای‌شان را پیگیری کنند. ما دغدغه‌ها و نگرانی‌های آنها را می‌دانیم و بی‌شک در جهت رفع آن گام برمی‌داریم.

او با اشاره به مطالبات باقی مانده از سال 95 نیز بیان می‌کند: من بسیار تلاش کردم تا مطالبات هنرمندان تا پایان سال به صفر برسد اما متاسفانه هنوز حدود سه میلیارد بدهی باقی مانده است. امیدوارم بخشی از این بدهی تا اوایل سال پرداخت شود و کم کم به نقطه صفر برسد تا مدیران و هنرمندان بتوانند به سایر برنامه‌ها و فعالیت‌های مورد نظرشان برسند.

معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد بخش خصوصی و افرادی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند نیز عنوان کرد: یکی از برنامه‌های ما آن است که تئاترهای خصوصی بتوانند برنامه هایشان را پیش ببرند. شرایط بسیار خوبی است که آنها بتوانند به کار خود ادامه دهند ما امسال تمهیداتی خواهیم داشت که بخش خصوصی بتواند به نقطه مورد نظر خود دست یابد. تهیه‌کنندگان به تئاتر بیایند و سالن‌ها و هنرمندان بتوانند هزینه‌هایشان را تامین کنند با ایجاد این شرایط ما هم بهتر می توانی حمایت‌های لازم را شکل دهیم.

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۵۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید