اخبار

مرادخانی: «هیچ» چهره‌ای جهانی شده است

مرادخانی: «هیچ» چهره‌ای جهانی شده است
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در هر کجای دنیا که می‌رویم، افتخارشان این است که «هیچ» استاد تناولی را دارند. در واقع مجسمه‌های «هیچ» به یک چهره جهانی تبدیل شده‌اند و این، افتخار بزرگی است که امروز نصیب ما شده است.

علی مرادخانی در حاشیه این دیدار اظهار کرد: کسانی که شاگرد پرویز تناولی بوده‌اند امروز توانسته‌اند به مرحله آفرینش و خلق اثر هنری برسند. یکی از مباحثی که دنبال می‌کنیم، این است که ببینیم آموزش‌های آکادمیک و ... که داده می‌شود، چگونه می‌تواند به یک نتیجه روشن و مطلوب برسد. این نوع نگاه کارگاهی که تناولی دارد امروز به بار نشسته است و نشان می‌دهد برای رسیدن به هدف، نقاط مختلف مسیر کاملا نقطه‌گذاری و معلوم شده است. موجب خوشحالی است که هنرمندان تازه‌کار آثاری درخور توجه خلق می‌کنند.

او افزود: رده سنی هنرمندان نمایشگاه «ماه مهر» نشان می‌دهد آن‌ها در حوزه کاری‌شان به بلوغ خوبی رسیده‌اند. در میان آن‌ها کسانی را می‌بینیم که در حوزه‌ی حجم آینده بسیار روشنی دارند و اتفاقات خوبی در این حوزه در حال وقوع است. باید نگرش به‌گونه‌ای باشد که مجسمه‌سازان برای ادامه کار تشویق شوند. از این رو باید راهکاری اندیشید تا آثار با توجه به شرایط موجود به دست افراد علاقه‌مندی برسد که ذوق داشتن چنین کارهایی را دارند.

مرادخانی با اشاره جمله پرویز تناولی «من از هیچ به همه چیز رسیدم» درباره‌ی مجسمه‌های «هیچ» گفت: تناولی یک موضوع مفهومی بسیار خوبی را انتخاب و کار کرد.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید