اخبار

توجه همه به هنر فاخر تئاتر در جشنواره‌های استانی، ملی و بین‌المللی جلب شد‌

توجه همه به هنر فاخر تئاتر در جشنواره‌های استانی، ملی و بین‌المللی جلب شد‌
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: سال گذشته شرایط به نحوی فراهم شد که توجه همه به هنر فاخر تئاتر در جشنواره‌های استانی، ملی و بین‌المللی جلب شد و امیدواریم با مذاکره با بخش خصوصی بتوانیم این بخش را در اصفهان فعال و پویا کنیم.
علی مرادخانی در آیین جشنواره اردیبهشت تئاتر اصفهان با بیان اینکه اصفهان ذاتاً ظرفیت زیادی در حوزه تئاتر دارد و به نوعی قطب تئاتر ایران به شمار می‌رود، اظهار داشت: هنر تئاتر طنز اصفهان در طول تاریخ هنر زبانزد بوده و بسیاری از گردشگران خارجی به دلیل معروفیت طنزپرداز هنر تئاتر اصفهان به دیدن تئاتر اصفهان می‌آمدند.

وی با بیان اینکه بسیاری از مشکلاتی که در حوزه تئاتر وجود دارد، مشکلات زیرساختی است، افزود: برای رفع این مشکل نیازمند به تشویق سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در حوزه ایجاد خانه‌های تئاتر هستیم، که شهرداری‌ها نیز باید از این حرکت حمایت جدی داشته باشند.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه اصفهان استحقاق بسیاری در زمینه ارتقا هنر تئاتر دارد، خاطرنشان کرد: وزارت ارشاد می‌تواند حمایت حاکمیتی داشته اما شهرداری‌ها و بخش خصوصی می‌توانند با تأسیس خانه‌های تئاتر سبب زنده شده تئاتر در سطح شهر باشند.

وی با بیان اینکه تئاتر طنز سنتی اصفهان با مردم ایران به خوبی ارتباط برقرار کرده، تصریح کرد: یکی از کارهای مهمی که باید در اصفهان روی آن سرمایه‌گذاری شود احیای تئاتر سنتی این شهر است، البته تئاتر اصفهان تنها به حوزه طنز خلاصه نمی‌شود و این امکان وجود دارد که این ظرفیت در همه ابعاد به کار گرفته شود.

مرادخانی بیان کرد: سال گذشته شرایط به نحوی فراهم شد که توجه همه به هنر فاخر تئاتر در جشنواره‌های استانی، ملی و بین‌المللی جلب شد و امیدواریم با مذاکره با بخش خصوصی بتوانیم این بخش را در اصفهان فعال و پویا کنیم.

وی با بیان اینکه اصفهان می‌تواند دارای جشنواره خاص تئاتر باشد، گفت: جای جشنواره تئاتر ایران در اصفهان خالی است.
۴ خرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید