اخبار

معاون امور هنری در مراسم افتتاح نمایشگاه مد و مانتو:

معاون امور هنری در مراسم افتتاح نمایشگاه مد و مانتو:
عرصه مد و لباس باید در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد
معاون هنری وزیر ارشاد با بیان اینکه تنها قانونگذاران نمی توانند تعیین کننده مد و لباس باشند گفت: دولت تنها وظیفه ساماندهی و هماهنگی را دارد و عرصه مد و لباس باید در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد.
به گزارش معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید شاه آبادی عصر شنبه 28 -آبان ماه-در آئین افتتاحیه نخستین نمایشگاه مد و مانتو با بیان اینکه عفاف و حجاب در کشور ما سرمایه گرانقدری است که سبب وجه تمایز ما با سایر کشورهاست گفت: پوشش ما ارکان فکری مان را تشکیل می دهد و شاخصه و یکی از مولفه های اصلی نظام اسلامی ما است. اکنون مد و حجاب به یک دغدغه اجتماعی تبدیل شده و تمام فعالان این عرصه باید تلاش کنند فصل جدیدی در عرصه پوشاک و مد لباس ایرانی - اسلامی رقم بزنند.
به گفته شاه آبادی، پوشش ظاهری در 30 سال گذشته نمادی را برای کشور ما به ارمغان آورده که ما را با سایر کشورهای اسلامی متمایز می کند. همچنین پوشش بانوان در ساماندهی مد و لباس یکی از اولویت های اصلی ما است.
معاون هنری وزیر ارشاد ادامه داد: حجاب و عفاف دو مقوله به هم پیوسته هستند که نمی توان به طور جداگانه به آن پرداخت.
شاه آبادی با بیان اینکه حجاب و عفاف از ضرورت ها و دغدغه های جدی در جامعه ما است افزود: پوشش اسلامی پرچمی از ارزش های اسلامی ما است و نمادی از ارزشهای نوین جامعه ما را به نمایش می گذارد.
معاون هنری وزیر ارشاد با اشاره به اینکه برخی معتقدند آنچه مهم است دل افراد است نه ظاهر آنان گفت: همانطور که دل باید پاک باشد پوشش نیز باید اسلامی باشد زیرا یک حجاب اسلامی یکی از تکالیف مهم ما است و تکلیف هم زحمت دارد که بابت آن زحمت پاداش خواهیم گرفت.
وی تاکید کرد: ما به عنوان متولیان مد و لباس باید بتوانیم این تکلیف الهی را با تکالیف نیازهای روز مطابقت دهیم.
معاون هنری وزیر ارشاد ادامه داد: باید به مد و لباس از منظرهای دیگر نیز نگریست و حس زیباشناسی و نیاز مخاطب را نیز در نظر گرفت.
شاه آبادی با اشاره به اینکه تنها قانونگذاران نمی توانند تعیین کننده مد و لباس باشند گفت: دولت تنها وظیفه ساماندهی و هماهنگی را دارد و در این عرصه باید نیازهای مخاطب در نظر گرفته شود.
وی با تاکید بر اینکه عرصه مد و لباس باید در اختیار بخش خصوصی قرار گیرد گفت: در طول سالهای گذشته بیشترین حملات به عرصه حجاب شده است زیرا یکی از مهمترین سرمایه های کشور ما است.
معاون هنری وزیر ارشاد افزود: حجاب و عفاف یکی از نقاط آسیب پذیر جامعه ما است که باید با تدبیر درست و عرضه محصولاتی که ارزشهای ایرانی و اسلامی را در نظر گرفته به نیاز مخاطب پاسخ داد.
 
وی افزود: جوان امروز انباری از تمایلات متفاوت است که باید به تمامی آنها به نحو درست پاسخ داده شود تا دشمن نتوانند به آن تهاجم کند.
شاه آبادی وظیفه کارگروه مد و لباس را رصد کردن این مشکلات دانست و گفت: باید لباس هایی طراحی شود که هم به نیازهای شما پاسخ دهد و هم با اعتقادات شما همراه باشد.
معاون هنری وزیر ارشاد دسترسی آسان به پوشاکی را که با موازین اسلامی و ایرانی هماهنگ باشند یکی از وظایف اصلی نمایشگاههای مد و لباس دانست و تصریح کرد: در این نمایشگاه مخاطب باید به پوششهایی که در پی آن است به راحتی دسترسی پیدا کند.
وی با تاکید بر اینکه باید به نقطه ای برسیم که 10 درصد چرخه مالی پوشش کشور از لباس های اسلامی - ایرانی باشد گفت: دسترسی آسان یکی از راهکارهای رسیدن به این هدف است زیرا اقشار مختلف می توانند به راحتی نیازها و سلیقه خود را پیدا کنند.
شاه آبادی ادامه داد: برگزاری چنین نمایشگاههایی سبب بی رونقی بازار نمی شود و تنها سبب کسادی بازار افرادی می شود که لباس های ناهنجار تولید می کنند.
معاون هنری وزیر ارشاد توسعه مد ایرانی - اسلامی را در گرو کرسی های آزاد اندیشی در این عرصه دانست و گفت: اگر می خواهیم مد اسلامی و ایرانی توسعه یابد و با بنیان های این حرکت پایدار شود باید بتوانیم نظرات متفاوت را در کنار هم داشته باشیم و دستگاههای مرتبط در این حوزه با هم همکاری کنند.
به گفته شاه آبادی، وضعیت رفاه جامعه به گونه ای است که همه قشر ها کم و زیاد به موضوع لباس اهمیت می دهند و چرخه مد و لباس باید فرصت های جدیدی را برای این مخاطبان ایجاد کند.
وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره ملی مد و لباس دومین گام مهم در سال 90 است گفت: در این جشنواره فعالان عرصه مد و لباس گرد هم می آیند تا با رقابت سالم سبب ارتقا پوشاک کشور شوند.
۲۹ آبان ۱۳۹۰ ۱۱:۳۱
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید