اخبار

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: جشنواره تئاتر رضوی ظرفیت بین المللی شدن را دارد

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: جشنواره تئاتر رضوی ظرفیت بین المللی شدن را دارد
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با توجه به برگزاری خوب و ظرفیت های معنوی این جشنواره، نیاز است تا برای برگزاری بین المللی آن برنامه ریزی های لازم انجام شود.
علی مرادخانی چهارشنبه شب در آیین پایانی یازدهمین جشنواره تئاتر رضوی در بجنورد اظهار کرد: در گذشته اثرهای فاخر هنری در حوزه دینی کمتر ارائه می شد اما، به لطف برگزاری جشنواره تئاتر رضوی، گنجایش اثرهای معنوی در حال افزایش است.
وی افزود: باید ایران را به عنوان کشور متمدن با اعتقادات و باورهای درخشان در جهان معرفی کنیم، این جشنواره راهی برای نیل به این هدف عالی باز می کند.
معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن قدردنی از برگزاری مناسب این جشنواره در بجنورد، تصریح کرد: تمام سعی ما بر این است تا این جشنواره را در بجنورد نگه داریم.
وی گفت: برخی از آثار این جشنواره دارای کیفیت بسیار بالایی است و قابلیت این را دارد تا در جشنواره های بین المللی هم بر روی صحنه بروند.
جمشید مشایخی پیشکسوت تئاتر و سینما هم در ادامه این آیین گفت: اهل هنر اهل فضیلت هستند.
وی با تاکید بر نقش رسانه در بیان حقایق خاطرنشان کرد: قلم حرمت دارد و باید ادب را در نوشتن رعایت کرد که امیدواریم این اتفاق بیفتد.

*** باید زیبائیهای هنری را حفظ کرد
نماینده ولی فقیه در استان خراسان شمالی هم در این آیین گفت: سعی کنیم زیبائیها را حفظ کنیم و هنرمندان را پاس بداریم.
حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی اظهار کرد: هنر زبان رسای هر موضوعی است و این هنر هر چیزی را زیبا می کند یکی از چیزهایی که توسط هنر زیباتر شد انقلاب اسلامی ایران بود.
وی با بیان اینکه هنر متعالی و تعالی بخش است، افزود: اعتلای هنر کرامت انسان است و باید در راستای کرامت و رشد و بالندگی انسان باشد.
امام جمعه بجنورد خاطرنشان کرد: رسالت جشنواره تئاتر رضوی این است که انسان با بررسی سیره امام هشتم به تعالی برسد امیدوارم که این جشنواره برکات خیری را برای ملت ما داشته باشد.
معاون سیاسی امنیتی استانداری خراسان شمالی هم در این آیین گفت: هنر بهترین شیوه برای انتقال پیام است و در دنیای ارتباطات امروز هنر ابزار مناسبی برای انتقال پیام می باشد.
محمدرحیم نوروزیان افزود: برگزاری این جشنواره ما را با رسالت امام رضا(ع) پیوند می دهد و در صدد هستیم تا برای برگزاری هر چه باشکوه تر این جشنواره در سالهای آینده امکانات بهتری را فراهم کنیم.
استقبال بی نظیر علاقه مندان هنر از مراسم اختتامیه و حضور جمشید مشایخی از پیشکسوتان به نام کشور در این مراسم شور و حال زیادی را به این مراسم بخشیده بود.
هیات داوران این جشنواره را تاجبخش فنائیان ،سیاوش طهمورث، سهراب سلیمی را برعهده داشتند.
یازدهمین جشنواره تئاتر رضوی از 15 تا 20 مردادماه در سه تالار گلشن، پلاتو و حافظ بجنورد برگزار شد.
در مدت برگزاری این جشنواره 14 تئاتر از 22 استان کشور در این سه تالار به نمایش درآمد.
۲۳ اَمرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید