اخبار

در ویژه برنامه آفتاب سرخ صورت می‌گیرد؛

برگزاری نمایشگاه نقاشی «سوگ‌ نگاره‌ها» در موزه هنرهای معاصر
نمایشگاه نقاشی با عنوان «سوگ نگاره‌ها» از 28 آذر ماه سال جاری (23 محرم) در سه بخش نقاشی معاصر، نگارگری و نقاشی قهوه‌خانه‌ای در موزه هنرهای معاصر برگزار می‌شود.
 به گزارش روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، احسان آقایی - دبیر اجرایی نمایشگاه «سوگ نگاره‌ها»- گفت: در این نمایشگاه به غیر از سه بخش نقاشی معاصر، نگارگری و نقاشی قهوه‌خانه‌ای چهار ویدیو آرت ویژه و همچنین دو اثر کانسپچوال آرت نیز به نمایش گذاشته خواهد شد.
وی درباره ویژگی‌های این نمایشگاه گفت: نمایشگاه آثار هنرمندان معاصر با موضوع واقعه عاشورا را شامل شده و از آنجا که این موضوع تاریخی برای مسلمانان جهان جایگاه ویژه‌ای دارد، سعی کرده‌ایم که آثار هنرمندان بزرگ را که در این خصوص آثاری خلق کرده‌اند، به نمایش بگذاریم. در کنار آثار مدرنیست‌ها، گالری مینیاتور و گالری نقاشی قهوخانه‌ای نیز برپا می‌شود که بیشترین تعداد و آثا را با موضوع نقاشی‌های قهوخانه‌ای خواهیم داشت.
آقایی درباره تعداد آثار ارائه شده در نمایشگاه گفت: هنوز جمع‌آوری آثار کامل نشده اما با برنامه‌ریزی‌ها نزدیک به 150 اثر در این نمایشگاه در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرد و در حال حاضر50 هنرمند قرار است آثارشان را در این نمایشگاه شرکت دهند.
آقایی ویدئو آرت را شاخه‌ای از هنر مدرن خواند و گفت : فتوآرت، دیجیتال آرت و ویدئو آرت سه هنر مدرن از شاخه‌های هنرهای تجسمی هستند. تاکنون به نظر می‌رسد که چنین نگاهی به محرم و واقعه کربلا نبوده است و از این زاویه به این واقعه بزرگ پرداخت نشده است.
وی در پایان درباره ویژه برنامه‌های« آفتاب سرخ» گفت: این برنامه شامل حوزه‌های موسیقی، نمایش و تجسمی بوده که با حمایت معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود. این نمایشگاه نیز از 23 محرم تا 24 صفر (28 آذر ماه تا 28 دی ماه سال جاری) در موزه هنرهای معاصر برپا می‌شود.
 

 

۱۹ آذر ۱۳۹۰ ۱۲:۰۵
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید