اخبار

مرادخانی : هر کاری لازم باشد برای بهینه‌سازی و رفع مشکل برگزاری کنسرت‌ها انجام خواهیم داد

مرادخانی : هر کاری لازم باشد برای بهینه‌سازی و رفع مشکل برگزاری کنسرت‌ها انجام خواهیم داد
علی مرادخانی معاون امورهنری وزارت ارشاد، می‌گوید: هر کاری لازم باشد برای بهینه‌سازی و رفع مشکل برگزاری کنسرت‌ها انجام خواهیم داد و امیدواریم که این نگرانی‌ها هم رفع شود چراکه ما به همه این نگرانی‌ها ارج می‌گذاریم.
علی مرادخانی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره برگزاری نمایشگاه دستاوردهای دولت یازدهم (هنر تدبیر) در تالار وحدت، گفت: کارهای نمادین نمایشگاه به ویژه در خصوص نشان دادن تغییر و تحولات شاخص‌های اقتصادی بسیار جالب توجه بود. البته به دلیل فضایی که وجود دارد این نمایشگاه معمولا در زمان غروب به دلیل وضعیت نور جلوه بیشتری پیدا می‌کند. امیدوارم مردمی که برای دیدن برنامه‌های مختلف هنری به این مکان می‌آیند از لین مجموعه هم دیدن کنند.

مرادخانی ادامه داد: شاید در برخی مواقع ضرورتی پیش بیاید که خود ما هم در حوزه‌ای که در آن مشغول فعالیت هستیم دست به برپایی نمایشگاهی بزنیم تا مشخص شود که در این حوزه چه اتفاق‌هایی افتاده، چرا که به این ترتیب ارزیابی مشخصی هم از کارهایی که تاکنون انجام داده‌ایم صورت می‌گیرد. به هر حال امیدوارم که این نمایشگاه هم مورد حمایت مردم قرار بگیرد.

او در پاسخ به سوالی در رابطه با استمرار اعتراض برخی از مراجع و روحانیون به برگزاری کنسرت در برخی از شهرهاصورت گرفته، گفت: در مواجهه با این مشکل در ابتدا باید منشاء مشکل را مورد بررسی قرار دهیم. من شخصا تلاش می‌کنم تا بحث ورودم به این موضوع از منظری درست و مشخص صورت بگیرد. در برخی مواقع قانون به طور مشخص معاونت هنری را موظف کرده تا در حوزه‌های تئاتر، تجسمی و موسیقی یک سری کارها را اداره کند اما آنچه مسلم است این موضوع است که هنر موسیقی اساسا نمی‌تواند از مجموعه فعالیت‌های ما به صورت قانونی حذف شود، بنابراین در چگونگی ارائه این هنر چنانچه مسئله و انتقادی وجود داشته باشد ما به انتقادها گوش می‌دهیم اما اگر کسی با اساس موسیقی و با اصل و موجویت این هنر مشکل داشته باشد دیگر نمی‌توانیم به این خواسته تحقق ببخشیم.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: به صورت اساسی موضوع موسیقی جزء بایدهایی است که به فعالیت خود ادامه می‌دهد و ما هم سعی کردیم به بهترین نحو ممکن قضایا را اداره کنیم. نکته قابل ذکر این است که تمام اعتراض‌هایی هم که تاکنون نسبت به این حوزه صورت گرفته به محتوا مرتبط نبوده بلکه حاشیه‌ها بیشتر موضوع اعتراض بوده تا محتوا، درنتیجه آنچه مربوط به حاشیه‌ها می‌شود موضوعی نیست که فقط به وزارت ارشاد مرتبط باشد بنابراین به نظرم بسیاری از سازمان‌ها و نهادهای دیگر هم باید دست به دست هم بدهند و این موضوعات را پی بگیرند.

مرادخانی درباره اینکه آیا معاونت هنری به عنوان یکی از حوزه‌های اصلی مرتبط با این موضوع، برای مذاکره با بقیه نهادها در جهت حل این مشکل پیشگام خواهد شد یا خیر، گفت: چون تجمع در مجموعه‌های هنری در حال رخ دادن است، ما از مذاکره استقبال می‌کنیم، چراکه برخی از مواردی که گاها مطرح می‌شود اصولا در تخصص معاونت هنری نیست بنابراین ما باید محتوا و شرایط و مسائل مربوط به موسیقی را پیگیری کنیم و وظایف خود را به نحو احسن انجام دهیم. البته هر کاری که لازم باشد برای بهینه‌سازی و رفع مشکل برگزاری کنسرت‌ها انجام خواهیم داد و امیدواریم که این نگرانی‌ها هم رفع شود چراکه ما به همه این نگرانی‌ها ارج می‌گذاریم.
۱۰ مهر ۱۳۹۵ ۱۷:۴۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید