اخبار

حمایت وزارت ارشاد از جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی

حمایت وزارت ارشاد از جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی
معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی را جشنواره‌ای خاص دانست و تاکید کرد وزارت ارشاد همه تلاش خود را می‌کند تا این جشنواره ارزشمند و تاثیرگذار بر جریان هنری کشور تبدیل به یک برند جدید شود.
علی مرادخانی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از مهمانان اولین شب برگزاری این جشنواره بود.

او پس از بازدید از جشنواره درباره حضورش در این رویداد هنری گفت: این جشنواره را اتفاق مبارکی می‌دانم که در حال وقوع است و ایده و فکر برگزاری این جشنواره بسیار دقیق و حساب‌شده است، آن‌قدر که باید مسئولان و دست‌اندرکاران آن تبریک گفت.

او افزود: همان‌طور که پیش از این هم بارها اعلام کرده‌ایم از طرح‌ها، ایده‌ها و برنامه‌های خوبی که می‌توانند بر جریان هنری کشور تأثیر داشته باشند حمایت می‌کنیم تا بتوانند ایده‌ها و افکارشان را به منصه ظهور برسانند.

معاون هنری وزیر ارشاد درباره اجراهایی که در این جشنواره دیده بود، گفت: اجراهایی که در جشنواره دیدم، بسیار خوب بودند و می‌توانم بگویم این جوان‌ها نشان دادند موسیقی کلاسیک ایرانی می‌تواند با حمایت و برنامه‌ریزی آینده بسیار خوبی داشته باشد.

مرادخانی همچنین درباره ویژگی‌های جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی بیان کرد: ما جشنواره جوان ما جشنواره جوان را پشت سر گذاشتیم و جشنواره‌های فجر را در پیش داریم، اما باید بگویم این جشنواره به نظرم خیلی خاص است و می‌تواند در آینده جایگاه خوبی به دست بیاورد.

او اظهار کرد: ما امکاناتی که داریم را در اختیار چنین جشنواره‌هایی قرار می‌دهیم و همه سعی‌مان را خواهیم کرد تا از آن‌ها به بهترین شکل حمایت کنیم. امیدوارم سال آینده شرایط به گونه‌ای باشد که بتوانیم برای چنین جشنواره‌هایی امکان مالی هم در نظر بگیریم تا این حمایت تضمینی باشد که برگزارکنندگان بتوانند کارشان را بهتر انجام دهند.

مرادخانی در پایان سخنانش همچنین تأکید کرد: همه تلاشمان را می‌کنیم تا این جشنواره به یک برند جدید تبدیل شود و جوان‌های علاقه‌مند به موسیقی ایرانی شرکت کنند و فضایی برای ارائه توانایی‌های خود داشته باشند. همچنین به نظر می‌رسد خانه موسیقی و دفتر موسیقی باید در برابر چنین جشنواره‌هایی برنامه‌ریزی داشته باشند، گروه‌های برتر را شناسایی و انتخاب کرده و در دیگر برنامه‌ها از آن‌ها استفاده کنند که دلگرم‌تر شوند.

نخستین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی 19 تا 24 آذر در تالار رودکی برگزار می‌شود.

۲۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۴:۰۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید