اخبار

مرادخانی: جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی اتفاق مبارکی است

مرادخانی: جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی اتفاق مبارکی است
آیین پایانی اولین جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی چهارشنبه 24 آذرماه در تالار رودکی برگزار شد.

 این جشنواره را اتفاق مبارکی می‌دانم

علی مرادخانی، معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، درباره این جشنواره گفته است: این جشنواره را اتفاق مبارکی می‌دانم که در حال وقوع است. ایده و فکر برگزاری جشنواره بسیار دقیق و حساب‌شده است، آن قدر که باید به مسئولان و دست‌اندر‌کاران آن تبریک گفت. همان‌طور که از پیش از این هم بارها اعلام کرده‌ایم از طرح‌ها، ایده‌ها و برنامه‌های خوبی که می‌توانند بر جریان هنری کشور تأثیر داشته باشند حمایت می‌کنیم تا بتوانند ایده‌ها و افکارشان را به منصه ظهور برسانند.

وی افزود: اجراهایی که در جشنواره دیدم، بسیار خوب بودند و می‌توانم بگویم این جوان‌ها نشان دادند که موسیقی کلاسیک ایرانی می‌تواند با حمایت و برنامه‌ریزی آینده بسیار خوبی داشته باشد. این جشنواره به نظرم خیلی خاص است و می‌تواند در آینده جایگاه خوبی به دست آورد. همه سعی خواهیم داشت تا از آن‌ها به بهترین شکل حمایت کنیم. امیدوارم سال آینده شرایط به گونه‌ای باشد که بتوانیم برای چنین جشنواره‌هایی امکان مالی هم در نظر بگیریم و تلاش می‌کنیم تا این جشنواره به یک برند جدید تبدیل شود.

قاسم رحیم زاده که در نخستین شب این جشنواره به بداهه‌نوازی پرداخته بود، برای تک‌نوازی تار وارد شد و چند دقیقه‌ای نوای تار در رودکی طنین‌انداز شد.

۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید