اخبار

مرادخانی : عدالت فرهنگی که خواست دولت بود در این جشنواره محقق شد

مرادخانی : عدالت فرهنگی که خواست دولت بود در این جشنواره محقق شد
بیست و سومین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان در حالی به کار خود پایان داد که 135 هزار کودک و نوجوان همدانی از آثار این جشنواره دیدن کردند.

در آیین اختتامیه جشنواره تاتر کودک و نوجوان همدان ، معاون هنری وزیر خطاب به فیاضی گفت: بنده نیز عضو شماره 12 کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بودم و خاطرات خوبی در دوران کودکی دارم.

وی با اشاره به اهمیت تئاتر دانش آموزی بیان کرد: در مدرسه یک تئاتر برای ما اجرا کردند که در آن فضایی که یک بازیگر ایجاد می‌کرد بسیار مورد توجه بود و همین امر تبدیل به یک جریان تندی در کار تئاتر می‌شد.

وی اضافه کرد سال‌ها عضو شورای طرح برنامه سیما بوده‌ام که بسیار دنبال مجری کودک بودیم. مشکل ما این بود که مجری کودک باید بتواند با کودکان ارتباط برقرار کند زیرا آموزش‌ها و حرکات و رفتار مجری در تربیت کودکان دخیل است.

وی در ادامه با بیان این که استقبال خوبی از جشنواره در همدان شد افزود: تئاتر کودک و نوجوان در جامعه جا افتاده و باید به تامین زیر ساخت‌های این تئاتر توجه بیشتری شود.

وی بیان کرد: امسال اتفاقات خوبی در جشنواره افتاده و مجموعه شهرستان‌ها فعالیت‌های خوبی داشتند و این همان عدالت فرهنگی دولت بود که در این جشنواره محقق شد.

وی با اشاره به استقبال 135 هزار نفر از جشنواره تئاتر کودک و نوجوان خاطر نشان کرد: همین استقبال خانواده‌ها از جشنواره خود حائز اهمیت است

وی اضافه کرد: باید در آینده تنها به برگزاری جشنواره بسنده نشود و تئاتر کودکان در طول سال ساری و جاری باشد.

وی با تاکید بر فعالیت دبیرخانه به طور مستمر گفت: باید دبیر جشنواره هر چه زودتر مشخص شود که پیشنهاد من شهرام کرمی است.

با تشویق هنرمندان معاون هنری وزیر افزود: این تشویق نشان می‌دهد که خواست هنرمندان نیز همین است.

۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید