اخبار

نوزدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی گرگان

دومین نشست شورای سیاستگذاری این جشنواره برگزار شد
دومین نشست شورای سیاستگذاری نوزدهمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی گرگان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ،صبح یکشنبه 11 دی ماه ،دومین نشست شورای سیاستگذاری نوزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان گرگان ،با حضور معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اعضای شورای سیاستگذاری جشنواره برگزار شد.
در این نشست که اعضای آن متشکل از منتظری مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد استان گلستان ،امامی معاون فرهنگی و هنری ارشاد گلستان ،بصیرت مدیر حراست ارشاد گلستان،ضمیری مسئول دبیرخانه جشنواره،شالویی مدیر کل هنرهای تجسمی و سیاه کار زاده مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر بود،شاه آبادی خواستار تهیه پیش نویس فراخوان نوزدهمین جشنواره هنرهای تجسمی شد.
این فراخوان در دو بخش داخلی و بین المللی تهیه می شود که قرار است بخش بین المللی آن به دو زبان فارسی و انگلیسی تهیه شود و زمان جشنواره نیز بر اساس تقویم شمسی مشخص و به استان ها ارائه می شود تا در زمان مورد نظر افراد خود را در رشته های مختلف معرفی کنند.
همچنین قرار است پذیرفته شدگان برتر دوره های قبل، با برنامه ریزی های صورت گرفته به مجمع نخبگان معرفی شوند.
در خصوص بودجه نیز قرار شد ،مدیرعامل موسسه توسعه هنرهای تجسمی معاصر،پیش نویس آن را آماده کرده و پس از اصلاحات، به دبیرخانه ارسال کند.
بنا بر این گزارش ،برای تقویت مسائل دینی در این جشنواره بنا است کمیته ارتقاء معنویت تشکیل شود و در آن از کارشناسان مذهبی استفاده گردد. در این خصوص قرار است با مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قم نیز رایزنی هایی صورت بپذیرد.
در ادامه شالویی،مدیرکل هنرهای تجسمی به بخش بین المللی جشنواره اشاره کرد و گفت:در بخش بین الملل در سال های گذشته با رشد خوبی مواجه بودیم و امسال نیز با ارتقاء کیفیت روبرو خواهیم بود.
وی همچنین پیشنهاد داد ،فراخوان جشنواره از طریق موزه هنرهای معاصر صورت گیرد تا کارشناسان بهتر و بیشتری در مورد فراخوان نظر دهند.
منتظری،مدیرکل ارشاد گرگان نیز به بیان مطالبی در خصوص آموزش پرداخت و اظهار داشت: آموزش یکی از دغدغه های شورای سیاستگذاری است،به همین جهت باید یک روز را مخصوص این کار در استان ها تعیین کنیم.
وی در پایان با اشاره به نحوه فراخوان افراد خارج از کشور در سال های گذشته که به صورت ارتباطی بوده است،خواستار بررسی دقیق و فنی تر برای گزینش افراد شد و به همین جهت پیشنهاد برگزاری یک امتحان برای گزینش افراد خارج از کشور را داد.
۱۲ دی ۱۳۹۰ ۱۴:۳۴
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید