اخبار

مرادخانی : پیگیر بحث عمرانی تئاتر شهر هستیم

مرادخانی : پیگیر بحث عمرانی تئاتر شهر هستیم
علی مرادخانی در حاشیه اختتامیه دوسالانه نگارگری درباره توقف بخش عمرانی تئاترشهر، نامه اعتراضی ۷۰۰ نفر از اهالی موسیقی و تجلیل از بزرگان موسیقی در اختتامیه جشنواره موسیقی فجر سخن گفت.

علی مرادخانی معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه اختتامیه دهمین دوسالانه نگارگری که شامگاه گذشته ۲۵ دی ماه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد  درباره توقف بازسازی تئاتر شهر و آخرین وضعیت آن گفت: تئاتر شهر از نظر محتوایی کارش را به خوبی پیش می برد اما به دلیل مشکلات بودجه مدتی است حوزه عمرانی مسکوت مانده است. در حال حاضر مقداری از تخصیص ها آمده اما پول آن تامین نشده است که امیدواریم به زودی این موضوع حل شود. ما جلساتی با دست اندرکاران درباره این موضوع داشته ایم که فکر می کنم اگر صبر کنید اتفاقات خوبی رخ می دهد.

وی ادامه داد: ما روی مجموعه های آزادی، تالار وحدت و رودکی، نیاوران و تئاتر شهر حساسیت داریم. در مجموعه آزادی با همکاری شهرداری کارهایی را پیش می بریم و امیدواریم چراغ های برج آزادی به زودی روشن شود. به هر حال اینها منوط به آماده سازی یک سری شرایط است و پیگیر هستیم تا پایان کار دولت یازدهم این موارد را به سرانجام برسانیم.

مرادخانی همچنین با اشاره به خبر ناگوار سکته مغزی دولتمند خالف و اعلام کنسلی برنامه وی در جشنواره موسیقی فجر درباره سخن برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی درباره تجلیل از محمدرضا شجریان در اختتامیه جشنواره موسیقی فجر و نظر معاونت در این باره اظهار کرد: ما در اختتامیه از خیلی از بزرگان و اساتید تجلیل می کنیم و شما شاهد آن خواهید بود.

وی در پاسخ به پرسش دیگری درباره حضور یافتن وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در یکی از رویدادهای جشنواره موسیقی فجر که پیش از این قول آن داده شده بود نیز بیان کرد: امسال وزیر حتما در یکی از برنامه های جشنواره موسیقی حضور خواهند داشت. ابتدا می خواستیم افتتاحیه ما با ارکستر ملی باشد که با نهایت تاسف آیت الله هاشمی رفسنجانی فوت کردند و با فوت این مرد بزرگ  برنامه ها به تاخیر افتاد و این امکان مهیا نشد.

مرادخانی همچنین درباره پیگیری نامه ۷۰۰ نفر از منتقدان درباره جشنواره موسیقی فجر نیز گفت: آقای طالبی مدیرکل دفتر موسیقی پیگیر این موضوع هستند و جلساتی را با این دوستان گذاشتند و جلسات دیگری هم داریم. اگر بحث ها کارشناسی باشد بسیار هم از آن استقبال می کنیم اما یک زمان بحث ها اجتماعی و سیاسی است. دوستان تا کنون در ابعاد مختلف نظراتی مطرح کردند که پس از بررسی و جمع‌بندی پاسخ خود را به این دوستان خواهیم داد.

معاون وزیر ارشاد با اشاره به اینکه وزیر علاقمند بود در اختتامیه نگارگری حضور یابد اما جلسه ای در نهاد ریاست جمهوری برایش پیش آمد، مهمترین مشکل حال حاضر معاونت هنری را به جز بحث بودجه مشکل نیروی انسانی دانسته و بیان کرد: وضعیت نیروی انسانی به دلیل فرسایش نیروها در طول سال‌های گذشته و جایگزین نشدنشان و به دنبال آن سیاست دولت در کوچک کردن دولت در حوزه کارشناسی مشکلاتی پیش آورده که امیدواریم در آینده این مشکلات هم مرتفع شود.

وی در پایان گفت: امسال در حوزه بودجه با حمایت آقای نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه اتفاقات خوبی در حوزه هنر رخ داد و با کمک ایشان برای سال ۹۶ هم اتفاقات خوبی رخ خواهد داد و امکاناتی که می خواستیم در اختیار گذاشتند. اگر بتوانیم نیروی انسانی را هم گسترش دهیم سال ۹۶ سال خوبی خواهد بود.

۲۶ دی ۱۳۹۵ ۱۰:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید