اخبار

بلیت های اهدایی آفت جشنواره موسیقی فجر است

بلیت های اهدایی آفت جشنواره موسیقی فجر است
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بلیت های اهدایی، آفت جشنواره موسیقی فجر است و باید برای این موضوع که در همه جشنواره ها رخ می دهد، تدبیری بیاندیشیم.
علی مرادخانی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایرنا افزود: البته برخی جشنواره ها شاید کمتر این دغدغه را داشته باشند اما جشنواره هایی همچون موسیقی و تئاتر چون اجرای زنده دارند و کار رو در رو اتفاق می افتد و قابل تکرار نیست، بلیت های اهدایی آفتی برای آنها محسوب می شود.
وی اظهار داشت: در سینما هر چند بار هم بخواهید می توانید تکرار یک فیلم را ببینید اما در حوزه تئاتر و موسیقی اینگونه نیست بنابراین بررسی اساسی تر در این زمینه ضروری است.
مرادخانی ادامه داد: از سویی بسیاری از مردم انتقاد می کنند که بلیت دریافت نکرده اند و تمایل داشتند برخی برنامه ها را ببینید و از سوی دیگر کسانی که بلیت های اهدایی را دریافت کرده اند، چون برای کسب آن حرکت و تلاش کمتری کرده اند، شاید انگیزه چندانی نداشتند که حتما در سالن های اجرا حضور یابند.
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: سی و دومین جشنواره موسیقی فجر به دلیل ارتحال حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاخیر آغاز شد اما می توان گفت که تا امروز جز برنامه های خیلی خوب سال بوده است.
مرادخانی گفت: شخصا اعتقاد دارم که باید جشنواره را به گونه ای طراحی کنیم که مردم بیشتر موفق به دیدن برنامه های آن شوند، در حالیکه اکنون شاهدیم گاهی اوقات صندلی های اهدایی خالی است.
وی افزود: امیدوارم با توجه به تجربیات سال های گذشته یک سانس را در یک روز، وی‍ژه میهمانان در تالار وحدت قرار دهیم، می توان پس از جشنواره هم فکری برای این موضوع کرد و تکراری از مجموعه برنامه ها را گذاشت.
مرادخانی تصریح کرد: اما این نکته نیز وجود دارد که به دلیل نزدیک شدن به ایام فاطمیه، خود به خود امکان تکرار برنامه ها وجود ندارد، بنابراین، این تنگناها باعث شده که نتوانیم برنامه مد نظر را داشته باشیم.
معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار امیدواری کرد که جشنواره موسیقی فجر با همه امکانی که دارد موفق شود در وهله نخست جوانان را به خود جذب کند و همچنین بستری برای فعالیت های آینده چهره های موسیقی ایران فراهم سازد.
سی و دومین جشنواره بین المللی موسیقی فجر از 24 دی ماه آغاز شد و روز جمعه یکم بهمن ماه پایان می یابد.
۲۹ دی ۱۳۹۵ ۱۴:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید