اخبار

عزت الله انتظامی:هنرمندان پیشکسوت نباید دغدغه دارو و درمان داشته باشند

عزت الله انتظامی:هنرمندان پیشکسوت نباید دغدغه دارو و درمان داشته باشند
عزت الله انتظامی با تاکید بر ضرورت نهادینه شدن کمک‌رسانی به هنرمندان بیمار گفت:‌ هنرمندان پیشکسوت که سال‌ها عمر و جوانی شان را برای فرهنگ و هنر این مملکت صرف کرده‌اند، نباید در سن بالا دغدغه نان‌، دارو و درمان داشته باشند.

این هنرمند با سابقه تئاتر و سینما در گفت وگو با خبرنگار تئاتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان این مطلب ادامه داد: هنرمندان تا زمانیکه جوان و سرپا هستند کمتر دچار مشکل هستند اما متاسفانه وقتی پا به سن می‌گذارند، کم کم فراموش می‌شوند در حالیه در سنین بالا باید بیشتر مورد توجه و حمایت باشند.

آقای بازیگر پیشنهاد کرد: با حمایت دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بخشی در یکی از بیمارستان‌های خصوصی به درمان هنرمندان پیشکسوت‌، بیمار و از کار افتاده اختصاص داده شود.

رئیس هیات مدیره خانه تئاتر با اشاره به برگزاری جلسه‌ای مشترک با مدیر عامل خانه هنرمندان ایران و خانه تئاتر برای تشکیل صندوق حمایت از هنرمندان بیمار و از کار افتاده توضیح داد: در این جلسه طرحی برای تشکیل این صندوق مطرح شد که براساس آن صندوقی در خانه هنرمندان تشکیل شود که ماهانه بودجه‌ای برای کمک به هنرمندان بیمار در آن واریز شود و قرار شد آقای سرسنگی طرح تشکیل این صندوق را در شهرداری تهران پیگیری کند.

عزت الله انتظامی تصریح کرد: اگر این صندوق تشکیل شود بخش زیادی از مشکلات هنرمندان حل می‌شود در غیر این صورت برای تامین هزینه درمان هر یک از هنرمندان دچار مشکل خواهیم بود.

وی در عین حال از همکاری معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حمایت از چند هنرمند تئاتر تقدیر کرد و گفت:‌ آقای شاه‌آبادی و آقای عظیمی مشاور ایشان درخواست ما را برای انجام حمایت‌های ماهانه از هشت هنرمند تئاتر پذیرفته‌اند که امیدواریم دیگر هنرمندانی که دچار بیماری هستند یا از کار افتاده شده‌اند نیز از حمایت‌های لازم برخوردار شوند

۸ بهمن ۱۳۹۰ ۱۱:۲۲
ایسنا |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید