اخبار

همزمان با جشن جهانی نوروز هنرمندان خارجی به ایران می آیند

همزمان با جشن جهانی نوروز هنرمندان خارجی به ایران می آیند
همزمان با جشن جهانی نوروز قرار است در روزهای هفتم هشتم ،نهم دهم ویازدهم فروردین سال 90 با حضور هنرمندانی از هشت کشور جهان این جشن ملی به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شود.
به گزارش ستاد خبری جشن جهانی نوروز در این مراسم روسای جمهور ، نخست وزیر و وزرای خارجی کشورهای فارسی زبان و کشورهای منطقه ای و بین المللی که مراسم نوروز را پاس می دارند شرکت خواهند داشت.
همچنین گروه های هنری از کشور های آذربایجان، گرجستان، ترکیه، هند، جمهور اسلامی پاکستان، تاجیکستان ترکمنستان، افغانستان ، قزاقستان ، آلبانی ، عراق، قرقیزستان و جمهوری اسلامی ایران حضور خواهند داشت  .
"7  فروردین 1389 نخستین دوره جشن جهانی نوروز در تهران برگزار و این شهر به عنوان «دبیرخانه نوروز» شناخته شد. که در این جشن، سران کشورهایی که نوروز را جشن می‌گیرند گردهم می‌آیند و این آیین باستانی را گرامی می‌دارند. "
هر ساله یکی از این کشورها، میزبان جشن جهانی نوروز است و امسال نیز برای دومین سال پاپی جشن جهانی نوروز در تهران برگزار خواهد شد.
گفتنی است در تاریخ 24 فوریه 2010 سازمان ملل متحد با تصویب یک قطعنامه در مقر سازمان در نیویورک، عید نوروز را به عنوان روز بین‌المللی نوروز و فرهنگ صلح در جهان به رسمیت شناخت.
۲۴ اسفند ۱۳۸۹ ۱۱:۵۲
ستاد خبری جشن جهانی نوروز |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید