اخبار

شاه آبادی:جشنواره تئاتر فجر باید دارای یک برنامه درازمدت باشد

شاه آبادی:جشنواره تئاتر فجر باید دارای یک برنامه درازمدت باشد
جشنواره تئاتر فجر بعد از 30 سال باید دارای یک برنامه درازمدت باشد.
به گزارش روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حمید شاه آبادی در نخستین نشست هماهنگی سی و یکمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر با بیان جمله فوق تاکید کرد سیاست های مدون طولانی مدت کمک می کند تا در سال های آینده به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.
معاون امور هنری افزود: در این سیاست ها باید رویکرد بدین گونه باشد که گونه های مختلف تئاتر خصوصاً آثار بومی، ملی و نمایش های مذهبی از ایران در کنار آثار برجسته خارجی در جشنواره حضور داشته باشند.
وی بر شروع به کار دبیرخانه جشنواره در اسرع وقت تاکید کرد و ادامه داد: باید زمان کافی برای انتخاب آثار در مراحل مختلف بازخوانی، بازبینی و انتخاب اثر وجود داشته باشد.
معاون امور هنری در این جلسه از زحمات همکاران اداره کل هنرهای نمایشی که جشنواره سی ام را در شرایط مطلوب برگزار کردند تشکر کرد و رسیدن به اهداف مورد نظر در آرامش کامل و بدون حاشیه را مطلوب این جشنواره دانست.
بنا بر این گزارش، اعضای شرکت کننده در این جلسه نقطه نظرات مختلفی را مطرح کردند و در انتها مقرر شد پیش نویس فراخوان جشنواره سی و یکم اوایل این هفته آماده شود تا با برگزاری اولین جلسه شورای سیاست گذاری فراخوان تصویب و دبیر این دوره از جشنواره مشخص شود.
این نشست با حضور معاون امور هنری، سرپرست اداره کل هنرهای نمایشی و برخی از هنرمندان و صاحب نظران در سالن کنفرانس معاونت امور هنری برگزار شد.
 
۳۰ بهمن ۱۳۹۰ ۱۰:۵۸
روابط عمومی معاونت امور هنری |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید